Бузок — це символ весни, краси та відродження. Його ніжний аромат наповнює повітря, а розмаїття відтінків завжди зачаровує погляд. Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка у Києві володіє однією з найбільших колекцій бузку, де представлені 21 із 27 відомих видів прекрасної рослини.
Закладений у 1948 році за проєктом талановитого ландшафтного архітектора Леоніда Рубцова, Сирингарій став не тільки ботанічною, а й культурною пам’яткою столиці.
Селекційна робота над колекцією бузку триває ще з 1957 року. Тож наразі вона налічує близько 1500 кущів, серед яких декоративні гібриди та унікальні українські сорти: «Богдан Хмельницький», «Тарас Бульба», «Вогні Донбасу» та «Леся Українка». Сад відіграє важливу роль у збереженні біорізноманіття та популяризації бузку у світі.
Також продумане планування саду дозволяє відвідувачам милуватися панорамами Києва, де бузкові алеї ведуть погляд до куполів Видубицького монастиря, краєвидів Лівого берега та мальовничих схилів Дніпра.
Впродовж багатьох років сирингарій був і залишається місцем, яке кияни відвідують з особливим трепетом. Щовесни сюди приходять родини, закохані, друзі та фотографи, щоб насолодитися буйним цвітом та п’янким ароматом.
У вихідні дні сад особливо сповнений невимушеної атмосфери: сміх, розмови, прогулянки створювали справжню весняну симфонію.
Днями фотокореспондент «Вечірнього Києва» Борис Корпусенко побував у сирингарії, зафіксувавши найкращі миттєвості цієї весни, які нагадують нам про силу природи, її стійкість та красу.
До теми: У Києві розцвіли перші магнолії. ФОТОРЕПОРТАЖ.
Борис КОРПУСЕНКО, текст Тетяни АСАДЧЕВОЇ «Вечірній Київ»