Жінки в Україні все частіше обирають для себе «традиційно чоловічі» професії. Вибір на користь таких вакансій відбувається в тому числі й через те, що вони є найбільш затребуваними і доволі високооплачуваними.
Бізнес гостро відчуває брак кадрів і готовий вкладати кошти в підготовку необхідних фахівчинь.
За минулий рік близько 300 жінок працевлаштовані верстатницями, 128 — машиністками крана, і ще майже 200 жінок отримали ваучери на навчання за професією трактористки. Таку статистику навела директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк в інтерв’ю РБК-Україна.
«В рамках програми безоплатного навчання для жінок у „традиційно чоловічих“ професіях держава покриває витрати на навчання в розмірі до 30 тис. грн. Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись у сферах, де вони були менше представлені. Зокрема, й в найбільш затребуваних серед роботодавців. А бізнес отримає можливість підготувати для себе необхідних фахівців, нестачу яких він зараз гостро відчуває», — розповідає директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
Зараз діє 8 Центрів професійно-технічної освіти Служби зайнятості, які навчають, перенавчають та підвищують кваліфікацію за 98 ліцензованими професіями та понад 400 освітніми програмами.
Навчання в центрах Служби зайнятості дійсно сучасне, воно передбачає не лише теорію, але й можливість практикуватися з використанням технологій віртуальної реальності. Перш ніж сідати за кермо екскаватора чи опановувати вміння в електрозварюванні, є години відведені для навчання на VR.
Крім того, торік жінки отримали приблизно 52% грантів.
«Жінка в складні часи проявляє лідерство. Жінка сьогодні — не лише мати, а й військовослужбовиця, політикиня, волонтерка, успішна бізнесменка. Такі зміни та лідерство руйнують гендерні стереотипи, що складалися роками. Тому активна участь жінок у всіх сферах життя, це не тільки питання рівності, а й стратегічний інструмент, що має позитивний вплив на економічне зростання», — вважає Юлія Жовтяк.
До слова, майже 18 тисяч громадян скористалися послугами столичної служби зайнятості у 2024 році.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»