Для ударних операцій у Чорному морі ГУР використовує як мінімум два типи дрононосців, пише «Мілітарний».
Кадри з бойовими платформами були показані у документальному фільмі Артема Шевченка «Морський бій. Епоха дронів».
Ексклюзивні зйомки показали два морські дрони, які мають значні конструктивні відмінності від вже звичних ударних безпілотників Magura v5. Перший з них використовує звичайний човновий двигун з лопатевими гвинтами замість водометів та може нести чотири контейнери з готовими до запуску FPV-дронами.
«Наша морська платформа несе від 500 до 3000 кілограмів озброєння різного типу — повітряного, надводного, підводного. Система використовує новітні технології, об’єднані штучним інтелектом зразка НАТО», — розповів розвідник групи спецпризначення, залучений до застосування дронів цього типу.
Ще одна модель, безіменного дрононосця була представлена лише на кадрах, де можна відмітити зовсім іншу форму корпусу та оснащення пусковою установкою для чотирьох ударних безпілотників літакового типу.
Можливо саме цей морський безпілотник неодноразово використовувався для доставки засобів ураження до кримського узбережжя в операціях підрозділу Prymary ГУР МО. Саме він знищив у квітні цьогоріч декілька бойових катерів росіян та зенітний комплекс «Тор-М2».
На обох платформах є антени супутникового інтернету Starlink, щоб розширити радіус бойової роботи морських безпілотників до їх максимального запасу ходу.
Розвідники також вперше оприлюднили й станцію керування морською платформою з операторським кріслом.
А з нею — і органи управління: штурвал, подібний до авіаційного, та важіль керування швидкістю ходу.
На самому штурвалі розміщено декілька кнопок, одна з яких, імовірно, відповідає за носовий крен безекіпажного судна.
Використання окулярів доповненої реальності замість звичайних моніторів дозволило об’єднати для оператора зображення одразу з декількох камер у єдину картину з широким кутом огляду.
Поява дрононосців відкрила можливості не лише для цілеспрямованого ураження наземних цілей, а й повітряного прикриття великих морських операцій у тилу ворога.
Читайте також:
«Український морський дрон вперше у світовій історії збив бойовий літак ворога».
При підготовці матеріалу використані публікації «Мілітарного»