Після обшуків у Нацгвардії: Прокопенко та Кротевич стали на захист Півненка

Після обшуків у Нацгвардії: Прокопенко та Кротевич стали на захист Півненка ФОТО: Denys Prokopenko

Командир першого корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко (позивний Редіс) та колишній начальник штабу бригади Богдан Кротевич (Тавр) виступили на підтримку командувача Національної гвардії Олександра Півненка після повідомлень про обшуки в його помешканні.

За словами Прокопенка, саме Півненко за короткий термін зумів провести ефективну реформу НГУ, перетворивши її на боєздатну структуру, яка виконує завдання на передовій спільно із ЗСУ.

Він підкреслив, що генерал глибоко залучений у військові процеси – від аналізу бойового досвіду до прогнозування дій ворога.

Прокопенко також відзначив пріоритети Півненка – посилення підготовки особового складу, удосконалення тренувальних програм, покращення роботи штабів та турботу про військових.

“Той, хто ходить в окопи до бійців після боїв, не зацікавлений у корупції”, – написав командир.

Богдан Кротевич у свою чергу нагадав про роль Півненка у збереженні боєздатності НГУ, забезпеченні підрозділів та участі в обмінах полоненими. Він підкреслив, що без командувача і міністра МВС Ігоря Клименка, Нацгвардія могла б бути знищена в безглуздих атаках.

Пресслужба НГУ повідомила, що бригадний генерал Півненко не відсторонений від обов’язків і працює у штатному режимі.

У САП підтвердили, що не коментують хід слідчих дій, але наголосили: обшуки – це лише один із етапів розслідування і не є підтвердженням вини. Дії спрямовані на перевірку версій і збір доказів.

9 травня у Головному управлінні Нацгвардії України співробітники Національного антикорупційного бюро України почали обшук.

Його проводили у справі про порушення під час проведення тендерів та зловживання впливом.

Як відомо, командувачем Національної гвардії України є бригадний генерал Олександр Півненко.

Зазначимо, що у березні Бюро економічної безпеки (БЕБ) виявило порушення у тендері на будівництво багатоповерхівки на замовлення Нацгвардії. Аналітики встановили, що під час оголошення тендеру було неправомірно застосовано спрощену процедуру закупівлі. Зокрема її предмет не належав до робіт, об’єктів та споруд оборонного призначення.

Джерело