14 травня стартує основна сесія національного мультипредметного тесту. Вона триватиме до 25 червня.
Усі, хто зареєструвався до 3 квітня, вже отримали запрошення. Їх розмістили у персональних кабінетах на сайті. У документі вказані дата, час і місце проведення тестування, передає Gazeta.ua.
Через загрозу безпеці ці дані не публікуються відкрито. Організатори просять учасників не передавати іншим місце розташування свого пункту тестування.
Ті, хто проходитиме НМТ в Україні, орієнтуються на київський час. Учасники за кордоном мають дотримуватись місцевого часу того міста, де розташований їхній екзаменаційний центр.
На тестування не можна запізнюватись. Причина спізнення не має значення – участь у тесті буде скасована.
Результати мультитесту обіцяють оприлюднити до 4 липня. Їх можна буде побачити у своєму кабінеті.
Для тих, хто не потрапить на основну сесію, буде додаткова. Вона відбудеться з 14 по 25 липня.
Цьогоріч на основну сесію НМТ зареєструвалися понад 234 тисячі цьогорічних випускників і майже 78 тисяч випускників минулих років.
Більшість складатиме тест в Україні – це понад 292 тисячі осіб. Ще понад 20 тисяч проходитимуть випробування за кордоном.
Кожен учасник складає три обов’язкові предмети. Це українська мова, математика та історія України. Також потрібно пройти один додатковий предмет на вибір.
Найбільше обрали англійську мову – понад 114 тисяч. Німецьку склали 3 558 осіб. Французьку – 315, а іспанську – 174.
Другою за популярністю стала географія – її складатимуть понад 72 тисячі. Біологію обрали понад 62 тисячі учасників. Українську літературу – близько 47 тисяч.
Найменше охочих перевірити знання з фізики та хімії. Їх відповідно 8 886 і 2 887 осіб.
Для вступу на бакалаврат у 2025 році абітурієнти складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ), що включає чотири предмети: три обов’язкові: українська мова, математика, історія України; один на вибір: українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика або географія.
Тестування відбуватиметься у форматі закритих тестових завдань, без відкритих питань. Результати будуть доступні одразу після тесту, а офіційні оцінки за шкалою 100-200 балів розмістять у персональних кабінетах учасників.