Уряди держав Європейського Союзу узгодили збільшення цьогорічних витрат кредитного підрозділу Європейського інвестиційного банку до €100 млрд.
Ці кошти планується використовувати для збільшення фінансування оборонної промисловості ЄС, як повідомляє Reuters.
“Рішення було прийнято на засіданні правління ЄІБ у Люксембурзі перед офіційним затвердженням, якого очікують міністри фінансів ЄС. Новий річний ліміт витрат у 100 млрд євро перевищує минулорічну суму на більш ніж 10 млрд євро і на 5 млрд євро перевищує цільовий показник у 95 млрд євро, встановлений президентом банку на початку року”, – йдеться в повідомленні.
Це рішення забезпечить більше ніж потроєння фінансування проектів, що стосуються оборони. Сума зросте на €3,5 млрд, з €1 млрд минулого року, і значно перевищить €2 млрд, які були заплановані для витрат ще в січні, повідомили джерела.
При цьому ЄІБ заборонено інвестувати безпосередньо у виробництво зброї або боєприпасів, проте він може надавати кредити для так званих цілей “подвійного призначення”, таких як системи GPS чи інфраструктура для військових баз.
“Було затверджено фінансування однієї з таких баз у Литві, поблизу кордону з Білоруссю, де розмістяться німецькі війська. Таким чином, європейські держави прагнуть підвищити свої витрати на оборону на фоні тиску з боку президента США Дональда Трампа, який оголосив про плани скорочення багаторічної підтримки безпеки США в Європі”, – зазначено у матеріалі.
Вихід Сполучених Штатів з переговорів про припинення вогню в Україні стане “подарунком” для Кремля. Раніше президент Чехії Петр Павел попереджав про потенційні загрози.