Як легко вивести плісняву з дерев’яних меблів: корисні поради

На меблях з натурального дерева може з’явитися пліснява. Фото: goodhouse.com.ua

Якщо ваші натуральні дерев’яні меблі піддаються впливу підвищеної вологості, на них може розвинутися пліснява і грибок. Дерево є ідеальним середовищем для росту плісняви.

Від неї варто позбуватися якомога швидше. Як це зробити безпечними та доступними методами, розповідає Gazeta.ua.

Щоб ефективно боротися з пліснявою, спершу потрібно визначити її вид. Наприклад, якщо дерево вражає чорна пліснява, краще звернутися до спеціалістів, адже це найскладніша форма плісняви. У всіх інших випадках ви можете впоратися самостійно.

Не забувайте, що всі роботи з видалення плісняви необхідно проводити в засобах індивідуального захисту. Обов’язково використовуйте рукавички, окуляри та захисну маску чи респіратор. Це допоможе уникнути потрапляння спор грибка в дихальні шляхи.

Спочатку варто ретельно пропилососити заражені предмети, аби зібрати всі часточки, які можуть потрапити в повітря. Оптимально це робити пилососом з HEPA-фільтром. Рекомендується очищати дерев’яні меблі від плісняви на свіжому повітрі. Якщо це неможливо, під меблі можна підстелити плівку.

Далі потрібно помити дерев’яну поверхню з пліснявою. Для цього використовуйте спеціальний розчин: у пульверизаторі змішайте теплу воду з однією чайною ложкою рідини для миття посуду. Суміш слід добре струсити та розпорошити на поверхню, яку потрібно обробити. Після цього запліснявілі ділянки можна обробити щіткою з м’якою щетиною. Ідеально підходить стара зубна щітка, яку потім можна викинути. Залишки піни та рідини слід витерти окремою ганчіркою та просушити поверхню паперовим рушником. Якщо пліснява не проникла глибоко, цього може бути достатньо.

Ви також можете використовувати білий оцет. Змішайте його в пульверизаторі з теплою водою в пропорції 1:1 і обприскайте уражені ділянки. Залиште на годину, а потім витріть залишки рідини паперовими рушниками.

Якщо в приміщенні з’явився неприємний затхлий запах, важливо знайти його причину. Це може свідчити про проблеми з каналізацією, наявність грибка або порушення повітрообміну.

Gazeta.ua пропонує кілька методів, як усунути неприємні запахи з одягу, шафи та дому.