Нафтові ціни в п’ятницю демонструють своє найзначніше падіння за тиждень з березня 2023 року.
Цю інформацію надає агентство Reuters.
Головною причиною аналітики вважають відсутність серйозних проблем з постачанням нафти, незважаючи на ескалацію конфлікту між Ізраїлем і Іраном, що фактично зняло так звану “премію за ризик”.
Згідно з даними Reuters, ф’ючерси на Brent піднялися на 35 центів (0,52%) до $68,08 за барель, в той час як WTI зросли на 40 центів (0,61%), до $65,64. Обидва види нафти демонструють тижневе зниження приблизно на 12%.
Після ракетних атак Ізраїлю по іранських об’єктах 13 червня ціни короткочасно зросли до п’ятимісячного максимуму. Проте вже у вівторок почалася стрімка девальвація, зумовлена оголошенням президента США Дональда Трампа про припинення бойових дій між країнами.
На думку аналітиків, конфлікт не мав суттєвого впливу на обсяги постачання. У Macquarie підкреслюють, що пропозиція нафти все ще перевищує попит і прогнозують профіцит на рівні 2,1 млн барелів на день у 2025 році. У зв’язку з цим банк очікує середню ціну на WTI на рівні $67 у 2025 році та $60 в 2026-му – на $2 більше, ніж раніше, завдяки залишковому геополітичному фактору.
Несуттєве підвищення котирувань наприкінці тижня пояснюється скороченням запасів нафти та пального в США, що супроводжувалося зростанням рівня переробки та попиту.
“Ринок починає усвідомлювати, що запаси сирої нафти раптово зменшилися”, – зауважив Філ Флінн, старший аналітик Price Futures Group.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів Європейського Союзу з проханням обмежити прибутки РФ від експорту нафти. Потрібно знизити цінову стелю на російську нафту. Лише радикальне обмеження енергетичних доходів Кремля здатне змусити Москву згорнути військові дії.
Стеля в $45 може наблизити мир.