Стартувала 1223-тя доба масованої збройної агресії Російської Федерації проти України.
За повідомленням Генерального штабу ЗСУ, протягом попередньої доби зафіксовано 137 бойових зіткнень.
Згідно з уточненою інформацією, агресор завдав два ракетних та 62 авіаційних удари, використавши 60 ракет та скинувши 117 керованих авіаційних бомб. Окрім цього, росіяни задіяли 3474 дрони-камікадзе та здійснили 6015 артилерійських обстрілів по позиціях українських військ і населених пунктах, з яких 59 — з реактивних систем залпового вогню.
Авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони за минулу добу уразили три райони, де зосереджувався особовий склад, озброєння і військова техніка, шість пунктів управління, три артилерійські системи та ще два важливих об’єкти противника.
В цілому, за минулу добу втрати російських загарбників становили 1070 осіб. Українські захисники також знищили чотири танки, сім бойових броньованих машин, 29 артилерійських систем, дві реактивні системи залпового вогню, один засіб протиповітряної оборони (втрати підтверджено з 28.06), три вертольоти (втрати підтверджено з 28.06), 172 безпілотники оперативно-тактичного рівня, 42 ракети та 85 одиниць автомобільної техніки противника.
Сили оборони України продовжують протистояти загарбникам на Північно-Слобожанському і Курському напрямках. Минулої доби ворог завдав 11 авіаційних ударів, скинувши 29 керованих авіаційних бомб, і здійснив 352 обстріли, з яких вісім — з реактивних систем залпового вогню. Захисники України зупинили 16 штурмових дій ворога.
На Південно-Слобожанському напрямку агресор сім разів атакував позиції українських захисників у Вовчанську та Вовчанських Хуторах.
На Куп’янському напрямку вчора відбулося п’ять атак з боку загарбників, однак наші оборонці зупинили штурмові дії противника біля Петропавлівки, Куп’янська та Піщаного.
На Лиманському напрямку ворог здійснив 20 атак, намагаючись прорвати нашу оборону в Копанках, Надії, Рідкодубі, Греківці, Торському, а також в Серебрянському лісі і в напрямку Новосергіївки, Ольгівки, Нового Миру, Середнього та Шандриголового.
На Сіверському напрямку наші військовослужбовці успішно зловили чотири ворожі атаки поблизу Серебрянки, Григорівки та Виїмки.
На Краматорському напрямку вчора зафіксовано п’ять бойових зіткнень поблизу Часового Яру та Білої Гори.
На Торецькому напрямку агресор здійснив сім атак у районах Дачного, Торецька, Яблунівки.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 37 штурмових дій агресора в Русиному Ярі, Разіному, Мирному, Миролюбівці, Малинівці, Мирнограді, Горіховому, Удачному, Промені, Лисівці, Новосергіївці, Олексіївці, а також у напрямках Володимирівки та Новопавлівки.
На Новопавлівському напрямку противник вчора здійснив 14 атак у населених пунктах Мирне, Запоріжжя, Федорівка, Багатир, Шевченко, Веселе, Новопіль та Рівнопіль.
На Гуляйпільському напрямку українські воїни відбили дві наступальні дії ворожих сил поблизу Малинівки.
На Оріхівському напрямку відбулося чотири бойові зіткнення — противник намагався просунутися в районі Кам’янського.
В минулу добу на Придніпровському напрямку ворог неодноразово намагався просунутися вперед, але всі спроби були невдалими.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
- Снаряд пробив кабіну: на Донеччині ЗСУ вражаюче знищили північнокорейську РСЗВ. Бійці батальйону «Рейд» знищили рідкісну реактивну систему залпового вогню з КНДР.