У понеділок, 30 червня, суд у Харкові ухвалив рішення взяти під варту без можливості внесення застави колишнього заступника мера міста Андрія Руденка, який працював у 2015-2024 роках. Його звинувачують у привласненні 5,4 мільйона гривень державних коштів, виділених для покращення фортифікаційних конструкцій.
В рамках розслідування справи про незаконне використання бюджетних коштів Руденко виступає як ключова особа. У злочинну групу, яка діяла під його керівництвом, входили чотири виконавці: двоє керівників підприємств та двоє ФОПів.
Згідно із даними слідства, організатор разом із директором одного з товариств, що виконував основний підряд, залучили також керівника фірми-посередника та двох підприємців. Вони придбали матеріали для будівництва фортифікаційних об’єктів за завищеними більш ніж на 30% цінами в порівнянні з ринковими. Така націнка призвела до значних збитків у розмірі 5,4 мільйона гривень.
Як повідомляє Нацполіція, це лише один із епізодів, за яким колишній чиновник та ще четверо його спільників вчинили розкрадання. Загалом Руденка та його компаньйонів підозрюють у скоєнні 11 злочинних епізодів.
Усім затриманим учасникам схеми загрожують звинувачення за двома статтями Кримінального кодексу: створення та участь у злочинній організації (ч. 1 та 3 ст. 255) і розкрадання державних коштів у великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 4 та 5 ст. 191).
Сам Руденко, коментуючи свою ситуацію в залі суду, заявив, що «нічого не крали». Він зазначив, що фортифікації були побудовані за фінанси, надані Харківською обласною військовою адміністрацією, яка не має до нього претензій. Підозрюваний також повідомив про намір оскаржити рішення суду щодо запобіжного заходу.
«На Київщині на відновленні зруйнованих будинків було викрадено майже 5 мільйонів гривень».