За останні шість місяців вартість долара США знизилася більш ніж на 10%.
Ця валюта одержала найгірший старт нового року за останні пів століття, як повідомляє The New York Times.
“Протягом останніх шести місяців курс американської валюти знизився на понад 10% у порівнянні з кошиком валют ключових торгових партнерів. Востаннє долар зазнав подібного падіння на початку 1973 року, коли США розірвали зв’язок долара із золотом. Цього разу причинами змін стали ініціативи президента Дональда Трампа, які направлені на перебудову світового порядку через агресивні торгові тарифи та ізоляціоністську зовнішню політику”, – йдеться у повідомленні.
На початку президентства Трампа курс долара стрімко зростав. Інвестори й учасники ринку сприйняли це як позитивний сигнал для економічного зростання та бізнесу, що могло залучити інвестиції з-за кордону і збільшити попит на долар. Однак після досягнення піку в середині січня індекс долара почав знижуватися.
“Суміш торгових ініціатив Трампа, занепокоєння з приводу інфляції та зростання державного боргу послабили долар, який також зазнавав впливу падіння довіри до США у глобальній фінансовій системі. Це викликало підвищення витрат для американців при подорожах за кордон, а для іноземних інвесторів стало менш вигідно вкладати в США, що знижує попит на долар, коли урядом намагається залучити більше коштів. Водночас слабша валюта може сприяти зростанню американського експорту і підвищувати вартість імпортних товарів”, – йдеться у повідомленні.
Наслідки нещодавнього падіння долара мають широке значення. Для американських інвесторів зниження вартості долара може спонукати їх звернути увагу на іноземні ринки. Зараз вже пенсійні фонди та інші інвестори заявляють про підвищений інтерес до іноземних активів.
В останні два місяці валютний ринок України зазнав суттєвих змін. Попит на долар серед населення значно зменшився.
У травні на міжбанківському ринку спостерігалося зростання попиту на валюту. Це зростання було обумовлено сезонним зниженням експортних надходжень. У відповідь Національний банк України активізував інтервенції, обсяги яких досягли 2,9 млрд доларів. У той же час українці стали менше купувати валюту, і в квітні та травні чистий попит населення знизився до 200 мільйонів доларів. Для порівняння, у січні ця сума становила 1,5 млрд доларів.