Полярники презентували унікальне природне явище.
Світлину зробила біологиня Зоя Швидка, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
“На знімку – морський леопард плаває серед крижин, а тюлень-крилеїд спокійно знаходиться на сніговому острівці. Над територією – вражаюче небо з насиченими відтінками рожевого, фіолетового та чорничного кольорів. Саме в зимовий період біля “Вернадського” найбільше можна побачити надзвичайно красиве різнокольорове небо. Це відбувається через те, що сонце не підвищується високо над горизонтом”, – зазначають експерти.
Від низького положення світло повинно пройти довший шлях до поверхні порівняно з моментом, коли сонце високо над горизонтом. Кольори розсіюються інакше. “Короткі” сині хвилі поступають місцем “довгим” червоним, а з рухом Сонця змінюється палітра кольорів.
Крім цього, на колір неба значно впливають антарктичні хмари, а також поверхня – сніг, лід чи вода, які відбивають світло і посилюють ефект.
Науковці з дослідницької станції “Академік Вернадський” продемонстрували Антарктиду з висоти пташиного польоту. Мальовничі пейзажі крижаного континенту були зняті на відео за допомогою дрона DJI FPV Combo.