У Києві розширюють кількість центрів з реабілітації та допомоги дітям з інвалідністю

Тенденція до зростання кількості дітей з інвалідністю в столиці вказує на те, що, незважаючи на існуючі програми раннього втручання та реабілітації, з кожним роком зростатиме й число молоді, котра після досягнення 18 років вимагатиме соціальних послуг трудової реабілітації.

Про це у Facebook поділилась Марина Хонда, заступниця голови КМДА.

За її словами, в столиці вже створені можливості для розвитку та трудової реабілітації на базі декількох Центрів соціально-психологічної реабілітації.

«Ми поступово розширюємо кількість таких закладів. Наприклад, у Центрі реабілітації та надання соціальних послуг для дітей та осіб з інвалідністю відкрилась швейна майстерня. Невдовзі стартують заняття з гончарства», — зазначила Марина Хонда.

Марина Хонда, заступниця голови КМДА. Фото: Борис Корпусенко

В даний час тривають ремонтні роботи у Святошинському районі для будівництва нового соціально-реабілітаційного центру, який зможе приймати до 140 людей (дітей та молоді у віці від 12 до 35 років, також буде доступна послуга денного перебування).

«Відділення трудової реабілітації або профільні центри в кожному районі Києва — це запит, який ми постійно отримуємо від батьків молоді з інвалідністю. Місто намагається відповідати на цей виклик, але ми усвідомлюємо, що потреба лише зростатиме — тому розвиток цієї послуги має бути систематичним і сталим», — пояснила заступниця голови КМДА.

Минулого року у Києві вивчали досвід Латвії, зокрема моделі, які впровадила організація «Самаритянин» як постачальник соціальних послуг.

Марина Хонда підкреслила латвійську систему реабілітації молоді з інвалідністю після 18 років. Вона була розроблена та протестована протягом 20 років.

Ця система є практичною та ефективною, і її досвід буде впроваджений у столиці України.

Відео ТК Київ про роботу центрів реабілітації молоді з інвалідністю у Києві.