У столиці обговорили висловлювання очільника КМВА щодо розміщення мобільних укриттів у Києві: питання стосовно використання таких конструкцій вже не один раз підіймалося з початку масштабного вторгнення, але досі не має чіткого регулювання на державному рівні.
«Без належних змін до законодавства місто не має права, використовуючи бюджетні кошти, офіційно вводити мобільні укриття в експлуатацію та включати їх до фонду захисних споруд», — зазначив директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.
«Я був щиро здивований черговим дописом та „новою ідеєю“ керівника КМВА щодо облаштування мобільних укриттів у столиці», — прокоментував публікацію начальника Київської міської військової адміністрації Роман Ткачук.
За його даними, питання мобільних укриттів залишається актуальним ще з лютого 2022 року. Тим часом, хоч і існує державний стандарт для виготовлення таких конструкцій, нормативи щодо їх введення в експлуатацію досі не затверджені.
«Фактично, мобільне укриття можна придбати та встановити за бюджетні кошти, але воно не буде офіційно введене в експлуатацію, не отримавши статус захисної споруди і не потрапить до відповідного міського фонду. На ньому навіть не можна написати слово „Укриття“. І, на жаль, вже є такі випадки», — підкреслив Роман Ткачук.
Він також зазначив, що Київ неодноразово — як на рівні міської влади, так і через рішення Київради — звертався до Кабінету Міністрів України з проханням врегулювати це питання на законодавчому рівні.
«Це проблема не лише столиці. В окремих містах вже відкриті кримінальні справи через встановлення подібних об’єктів. Тому стверджувати, що Київ „нічого не робив“, — це маніпуляція», — акцентував він.
Роман Ткачук нагадав, що ще два роки тому в кожному районі столиці були визначені локації для можливого розміщення мобільних укриттів, а також проведено зустрічі із виробниками, які виготовляють такі споруди в Києві. Проте, без змін у законодавстві місто не має можливості законно за бюджетні кошти встановлювати такі конструкції як укриття.
«Отже, логічне питання: чому цей проєкт досі не реалізується на державному рівні? Адже місцева влада готова виконати свою частину роботи — визначити місця, балансоутримувачів, організувати подальше обслуговування. Але держава може забезпечувати виробництво та встановлення за єдиним стандартом. Я про це говорив ще пану Ткаченку, коли він працював у Мінстратегпромі. Це було проігноровано. А тепер бачимо, що єдине рішення, яке зараз може запропонувати держава в особі керівника КМВА, це примусити місцеву владу порушити законодавство щодо використання бюджетних коштів», — підкреслив Роман Ткачук.
Директор Департаменту муніципальної безпеки підкреслив, що проблеми вирішуються не постами в соцмережах і медійною димовою завісою, а конкретними діями: професійно, у межах компетенції, відповідно до діючого законодавства.
Нагадаємо, що влада Києва просила уряд надати роз’яснення та критерії й вимоги до захисних споруд модульного типу, які мають захищати від уламків ракет, а також умови їх включення до фонду захисних споруд цивільного захисту.