Коли вечеряти, щоб жити довше: відповідь експерта з довголіття

Час вечері впливє на сон: що з’ясували науковці Фото: pinterest

Це просте правило може суттєво позначитися на тривалості життя, заявляють фахівці в сфері довголіття.

Головним аспектом є тривалість перерви між останнім прийомом їжі перед сном і першим – після пробудження, повідомляє GQ.

Оптимальний час для вечері

“Перерви між вечерею та сніданком повинні становити 12 годин. Це дозволяє організму перейти в “катаболічну фазу”, коли він починає окислювати жири”, – роз’яснює доцент кафедри харчування Адам Коллінз.

“Ви вчите своє тіло виконувати свою природну функцію: спалювати вуглеводи, коли ви їх вживаєте, та спалювати жир, коли ви не їсте”, – додав він.

Адам Коллінз акцентував, що найкраще вечеряти раніше, а не затримувати сніданок, який потім потрібно буде відкладати на пізніше.

“Це логічно з точки зору циркадних ритмів, адже ваше тіло налаштовується на переробку їжі в ранній частині активного періоду”, – підкреслив експерт.

Цю думку також розділяє Вальтер Лонго, керівник Інституту довголіття в Університеті Південної Каліфорнії. Він зазначає, що більшість людей, які доживають до 100 років, схильні вечеряти раніше та легше, залишаючи щонайменше 12 годин до сніданку.

Правило “трьох годин” перед сном

Вальтер Лонго також підкреслив, що слід прагнути залишати мінімум три години між завершенням останнього прийому їжі та сном. Таким чином, якщо ваш звичайний час відходу до сну – 22:00, постарайтеся закінчити вечерю до 19:00.

Пізня вечеря повідомляє вашому організму, що він повинен залишатися активним, що може не лише ускладнити засинання, але й вплинути на ефективність спалювання калорій. Проте, Вальтер відзначив, що вечеряти пізніше все ж краще, ніж споживати їжу протягом довгого часу.

Наприклад, якщо ви вечеряєте близько 21:00, а снідаєте о 6:00 наступного ранку, між прийомами їжі залишиться лише дев’ять годин. Цього недостатньо для того, щоб ваш організм належним чином обробив вуглеводи та жири.