В Одеській області було затримано командування окремого батальйону, яке в умовах повномасштабної війни організувало масштабну схему розкрадання фінансів, виділених на оборону. Суми завданих збитків становлять близько 100 млн грн.
Спільну операцію провели СБУ, Національна поліція і Головнокомандувач ЗСУ. Військова контррозвідка виявила кілька напрямків незаконної діяльності, зокрема, фіктивне зарахування цивільних до лав військових, торгівлю підробленими документами та незаконний продаж пального.
Організатором цієї схеми вважають колишнього командира батальйону, що перебував у регіоні. Він залучив до справи чотирьох підлеглих, серед яких двоє його заступників. Під час своєї служби вони реалізовували “бронь” від мобілізації за ціною до $5 тис.
За умовами схеми людей формально включали до складу ЗСУ, але вони не з’являлися на службу. Натомість щомісячно перераховували зароблені суми на банківські картки командування. Таким чином, кошти з оборонного бюджету потрапляли у кишені посадовців.
Крім цього, злочинна група займалася продажем сфальсифікованих посвідчень учасників бойових дій. Ще одним джерелом прибутку стало незаконне відчуження пального, яке виділялося для військової техніки, але продавалося стороннім особам.
Усі підозрювані були затримані. Під час обшуків у них вилучили банківські картки, мобільні телефони та інші речові докази. Наразі їм офіційно висунули підозру за декількома статтями Кримінального кодексу.
До інкримінованих злочинів відносяться привласнення державного майна організованою групою, службове підроблення та зловживання впливом. У справі фігурують п’ятеро осіб: колишній командир батальйону, його діючі заступники, начальник складу пального та командир роти.
Усіх затримано, їм загрожує до 12 років позбавлення волі з обов’язковою конфіскацією майна.
ЗМІ повідомили, що Міністерство оборони закуповує продукти для військових у два-три рази дорожче за цінами роздрібних магазинів у Києві. Контракт на понад 13 млрд грн Міноборони уклало з компанією зі статутним капіталом 1000 грн.
Вчора суд заарештував звільненого заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова.
Днем раніше правоохоронці висунули підозру йому, колишньому виконувачу обов’язків директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони Богдану Хмельницькому та ексзаступнику державного підприємства “Промоборонекспорт” Володимиру Терещенку.
Хмельницького також заарештували.