Знову дихає самостійно — у Охматдиті врятували життя трирічної дівчинки Саші з Луцька

«Якщо навіть ШВЛ не допомагає — залишається надія. І команда медиків, яка не відступає», — так почав свою розповідь про надзвичайний порятунок українки Саші міністр охорони здоров’я України.

За його інформацією, 3-річна Саша з Луцька ледь не загинула.

Волинянка Саша разом з мамою та лікарем.

«Двобічна пневмонія швидко руйнувала її легені. Апарат ШВЛ не зміг впоратися. Самостійно дихати дитина вже не могла. Стан був критичним. Медики Волинського обласного медоб’єднання по захисту материнства і дитинства першими прийняли дівчинку, стабілізували її стан і звернулися за допомогою до столичних колег», — пояснив обставини міністр.

Врятувати життя могла технологія ЕКМО, яка тимчасово виконує функції серця та легень. В Україні є лише кілька фахівців, здатних її використовувати. Одним із небагатьох центрів, що має таку команду, є НДСЛ Охматдит.

Саша, трирічна, одужала та може дихати самостійно.

«Це результат міжнародного медичного партнерства — ініціативи Першої леді України, яка відкрила можливості для обміну досвідом і спільного навчання українських медиків з колегами з усього світу. Завдяки меморандуму з Каролінською університетською лікарнею у Швеції, медики Охматдиту освоїли методику ЕКМО. І тепер використовують її у подібних складних випадках», — додав Віктор Ляшко.

Київські лікарі виїхали до Луцька. Там підключили Сашу до апарату, а за кілька годин екстрено доправили її до Києва.

Фахівці з порятованою дівчинкою у Охматдиті.

«Дівчинка провела в реанімації більше місяця. Половину цього часу вона була на ЕКМО. Лікарі боролися за кожен подих. І перемогли!», — написав Ляшко.

Наразі Саша здорова. Її світлини у фейсбуці разом із фахівцями, які повернули їй життя, виглядають оптимістично та радісно.

«Вона знову дихає самостійно. І знову ходить. І знову вдома — поруч із родиною.

Неймовірні українські лікарі приходять на допомогу у найскладніших умовах та рятують», — акцентує міністр МОЗ.

Охматдит продовжує свою роботу і рятує життя, одночасно відновлюючись для того, щоб ще більше дітей отримували допомогу — вчасно, якісно, ефективно.

«Не могла їсти і слабшала на очах: у „Охматдиті“ врятували дівчинку з села на Чернігівщині».