Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив, що розуміє, чому адміністрація США відідає перевагу власним інтересам, проте закликав залишатися відданими військовій допомозі Україні.
Він зазначив, що “повністю сприймає” прагнення США гарантувати пріоритет втілення їхніх інтересів у сфері безпеки. Ці коментарі Рютте зробив в ефірі Fox News, повідомляє Gazeta.ua.
На його думку, Вашингтон буде насамперед зосереджений на власних інтересах.
“Але в ситуації, що стосується України, короткостроково країна не може обійтися без всебічної підтримки, яку вона потребує, зокрема у питаннях боєприпасів та систем протиповітряної оборони”, – додав він.
Рютте нагадав, що минулого тижня на саміті НАТО президенти України та США провели зустріч і “обговорили багато важливих питань, включно із системами ППО”.
“Так, я розумію, що США мають піклуватися про свої запаси зброї, але при цьому ми повинні бути відкритими до певної гнучкості”, – висловився генсек НАТО.
Він також підкреслив, що європейські країни, в свою чергу, також посилюють свої оборонні витрати та надають Україні допомогу, “але без практичної підтримки США нам важко буде вижити.”
“Це, зрештою, також в інтересах США – щоб Україна не програла цю війну. Безпечна Європа є складовою безпечних США. Усі ці питання тісно взаємопов’язані”, – резюмував Рютте.
Як стало відомо 2 липня, Пентагон призупинив постачання зенітних ракет і частини високоточних боєприпасів Україні.