У Патрульній поліції Києва повідомили, що до них звернувся один із перехожих та додав, що чоловік фотографує будівлю та авто, які припарковані поруч.
Враховуючи воєнний стан та можливість передачі інформації про об’єкти ворогу, громадянин попросив перевірити незнайомця.
«Ми звернулися до даного чоловіка з проханням надати документи для перевірки, але він відмовився їх показати. Тож його доставили до районного відділу поліції, де він пізніше повідомив, що працює у медіа та робив зйомку для новин. Також на місце журналіст викликав адвоката. Ми перебували неподалік і чекали на прибуття правозахисника», — прокоментували ситуацію у Патрульній поліції.
Згодом, як повідомляють інспектори, працівники районного управління поліції встановили всі обставини та опитали співробітника медіа, після чого він залишив територіальний підрозділ.
Поліція не вказала імені медійника. Але це зробили ЗМІ, де він працює.
«Після того, як журналіст hromadske Максим Коцюбинський зафіксував, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, яка не вказана в декларації, його доставили до відділку поліції. Це сталося 1 липня через кілька годин після зйомки, коли журналіст вже мав особисті справи та чекав на зустріч зі своїм другом», — зазначає hromadske.
У ЗМІ підкреслюють, що в відділку Максим Коцюбинський провів кілька годин. Згодом його відпустили, але протокол про затримання так і не був складений.
Журналіст розповів, що до нього підійшов поліцейський і, посилаючись на «опитування громадян», попросив показати документи. Йому приєднався ще один правоохоронець — він мав провести «поверхневий обшук».
«На моє питання, чому це роблять під час „опитування громадян“, поліція відповіла, що хтось їм повідомив, що я знімаю на відео стратегічні об’єкти, чого я не робив», — пояснює Коцюбинський через hromadske.
Журналіст надав документи й пояснив, що раніше того ж дня фіксував переміщення публічного службовця.
Кореспонденту запропонували поїхати у відділок на Прорізній 12-Б, де він ще раз надав свої пояснення.
«У відділку мене попросили надати письмовий дозвіл на огляд телефону. Я відмовився і чекав на адвоката. У відсутності оперуповноваженого поліція повідомила, що телефон можуть вилучити на тривалий термін. Я запитав, чи це погроза, на що мені відповіли, що це просто інформаційна довідка», — розповів журналіст.
У ЗМІ звертають увагу, що, незважаючи на запевнення поліції, що журналіст не затриманий, представники патрульної поліції все ж обмежували його пересування та постійно перебували поруч.
Вже в присутності адвоката Максим Коцюбинський ще раз надав свої пояснення, після чого його відпустили.
hromadske наводить слова адвокатки Анастасії Бурковської, яка зазначила, що діяльність журналіста не може стати підставою для його арешту, затримання, а також вилучення матеріалів та технічних засобів, які він використовує у своїй роботі.
Про це йдеться у статті 17 Закону України «Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста».
У команді Ольги Стефанішиної ЗМІ повідомили, що поліцію не викликали, а стосовно квартири, про яку йдеться, то вона належить матері міністерки, і вона користується нею тимчасово. У декларації посадовиця обіцяє вказати цей момент.
«Повторна атака на журналіста Гордона: мережу агентів викрили».