Волонтерка та експерт у військовій аналітиці Марія Берлінська висловила свою думку щодо рішення Сполучених Штатів Америки про припинення постачання ракет для протиповітряної оборони України.
Вона визначила три основні наслідки, які, на її думку, можуть виникнути внаслідок цього кроку. Про це вона повідомила у Telegram.
Перше – загроза масового знищення інфраструктури.
“Відсутність ракет для ППО означає зруйновані міста, включаючи Київ. Це призведе до руйнування виробництв, логістичних маршрутів та командних пунктів – все це паралізує оборону на фронті”, – підкреслила Марія.
Вона також піддала критиці ступінь готовності європейських партнерів компенсувати брак американської підтримки.
“Європейські країни витратили ці 3,5 роки бездіяльно. Їхні керівники досі не усвідомлюють реальності. Ракети виробляються в обмежених кількостях, а передачі їх Україні ще менш значні”, – додала вона.
Друге – геополітичний підтекст.
На думку Марії Берлінської, нинішня пауза у військовій допомозі може сприйматися як ознака зближення між США та Росією на фоні зростання напруженості з Китаєм.
“Це виглядає як партнерство між США та Росією. Мовляв, давайте дочекатися спільного зближення проти Китаю. А що з інтересами України? Це переживемо”, – зазначила волонтерка з іронією.
Третє – політичний та моральний тиск на Україну, спрямований на схилення до переговорів з ворогом.
“Коли на наші містах почнуть падати сотні балістичних ракет і тисячі дронів, і коли стане очевидно, що зупинити це неможливо – нас змушуватимуть сісти за стіл переговорів”, – застерегла вона.
Державний департамент США не має контролю над ухваленням рішень щодо постачання військової допомоги Україні.
Речниця відомства Теммі Брюс порадила звертатися за роз’ясненнями до Міністерства оборони США, яке безпосередньо відповідає за надання військової допомоги.
“Наша головна мета – дипломатія. Ми не приймаємо рішень, пов’язаних із передачою або розподілом озброєння”, – наголосила Брюс у відповідь на запитання щодо ролі Держдепу у процесі призупинення військової підтримки Україні.