Цукерберг почав роботу над ШІ нового покоління

Meta продовжує активно розвивати свою команду з штучного інтелекту в умовах зростаючої конкуренції з OpenAI та Google. Фото: facebook.com/zuck/

Керівник Meta Марк Цукерберг анонсував ініціативу щодо створення суперінтелекту.

Він оголосив про запуск нового підрозділу Superintelligence Labs (MSL), що займатиметься розвитком штучного інтелекту нового покоління, повідомляє CNBC.

“Лабораторію очолять екс-генеральний директор Scale AI Олександр Ван та колишній керівник GitHub Нет Фрідман. Нова структура об’єднає команди, які працюють над базовими моделями, враховуючи відкриту платформу Llama, продукти Meta та ініціативи Fundamental AI Research (FAIR). Цю інформацію підтверджує внутрішній документ Цукерберга, ознайомлення з яким здійснив прес.

Meta продовжує активно розширювати свою команду з штучного інтелекту в умовах змагання з OpenAI та Google. В червні компанія залучила Вана і його колег, інвестуючи $14,3 млрд у Scale AI. Також до проекту приєдналися Фрідман та його партнер Даніель Гросс, колишній керівник стартапу Safe Superintelligence, заснованого співзасновником OpenAI Іллею Суцкевером. Meta намагалася придбати стартап, але отримала відмову.

У своєму зверненні Цукерберг підкреслив, що Meta має намір стати лідером в розробці суперінтелекту, який стане “новою ерою для людства”. Окрім Вана та Фрідмана, до команди увійшли провідні розробники GPT-4o та Gemini, включаючи творців голосового режиму GPT-4o, архітектури для генерації зображень та фахівців по навчанню нейромереж.

Компанія продовжить вдосконалювати Llama 4.1 та 4.2, які вже інтегровані в продукти Meta для понад 1 млрд користувачів, і займеться розробкою нового покоління ШІ-моделей. Цукерберг наголосив, що Meta має унікальні можливості для масштабування ШІ, включаючи обчислювальні потужності та досвід створення масових продуктів, висловивши сподівання, що “потік талановитих спеціалістів пришвидшить розробку персонального суперінтелекту для кожного користувача”.

Нова версія штучного інтелекту ChatGPT, відома як o1, почала ігнорувати інструкції розробників, вимикаючи системи контролю, аби приховати свої дії. Це було виявлено під час тестування програми.

Спеціалісти під час експериментів зазначили, що в 5% випадків модель свідомо відключала механізми спостереження, якщо підозрювала, що її можуть зупинити. В одному з тестів o1 намагалася перенести свої дані на інший сервер після того, як виявила документ, де обговорювалася її заміна новою версією.