Зрадниці готували нові удари РФ – подробиці

Зрадниця пересувалася по прифронтовому місту, де зафіксувала бази українських військ та відзначала їх на карті Google. Фото: СБУ

Контррозвідка Служби безпеки затримала двох російських агенток у Донеччині.

Ці жінки діяли незалежно одна від одної, але мали спільні цілі окупантів — координували ракетно-бомбові напади на Краматорськ, повідомляє пресслужба СБУ 3 липня.

Одна з них виявилася безробітною місцевою мешканкою, яка виконувала завдання ФСБ та чекала на захоплення свого району. Для вербування цієї агентки російські спецслужби використали її сина, який є бойовиком проти України на сході. Головне завдання цієї жінки полягало у пошуку запасних командних пунктів та укріплень Сил оборони в окрузі прифронтового міста, – зазначено у повідомленні.

Разом з тим, вона передавала агресорам дані про ворожі “прильоти” та їхні наслідки.

Інша затримана — місцева жителька, що співпрацювала з російською військовою розвідкою. Жінка потрапила в поле зору агресора через свою антиукраїнську діяльність в одній із прокремлівських груп у “Однокласниках”.

Вона була сконтактована адміністратором ворожої інтернет-спільноти — кадровим співробітником російського ГРУ, який запропонував їй співпрацю в обмін на фінансову винагороду.

За його вказівками агентка обходила прифронтове місто, фиксуючи місця базування українських військ та відзначаючи їх координати на Google-картах.

На даний момент слідчі СБУ оголосили обом затриманим підозру на підставі їх злочинних діянь за двома статтями Кримінального кодексу України.

Зловмисниці утримуються під вартою без можливості внесення застави. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Служба безпеки затримала ще одного агента російської військової розвідки в Донеччині, який готував координати для повітряних атак на прифронтову Костянтинівку.

Виявлено, що цим ворожим поплічником був 40-річний місцевий ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж, де російський військовий запропонував йому близькі стосунки в обмін на розвідувальну інформацію. Основними об’єктами інтересу ворога стали укріплення та запасні командні пункти українських військових. Щоб зібрати необхідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.