5,6 млн українців залишаються за кордоном

Фото: pixabay.com

На кінець травня 2025 року за межами України перебувають 5,6 мільйона громадян, які залишили країну внаслідок повномасштабної війни.

У цю цифру не включено осіб, які опинилися на території Росії. З числа мігрантів 4,2 мільйона мають офіційний статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу, що відзначає дослідження Національного банку України.

Ці дані були представлені Національним банком України у новому дослідженні. Паралельно експерти підкреслюють, що зростання рівня працевлаштування серед українських біженців за кордоном значно впливає на фінансові потоки.

Витрати з використанням українських банківських карт у країнах Європи помітно зменшилися. Якщо в 2024 році середні щомісячні витрати становили $550 мільйонів, то в першому кварталі 2025 року вони знизилися до $485 мільйонів. Така тенденція може свідчити про поступову фінансову самостійність українських мігрантів.

Згідно з даними ООН та статистикою Євростату, найбільша кількість українців із тимчасовим захистом проживає в Німеччині, де офіційно зареєстровано майже 1,2 мільйона осіб. Польща прийняла 987 тисяч українців, у Чехії статус отримали 371 тисяча, а в Іспанії – 236 тисяч.

Більше 100 тисяч українців також знайшли тимчасовий прихисток в Італії, Румунії, Нідерландах, Ірландії та Словаччині. Багато з них отримали право на роботу, доступ до медичних послуг та освіти.

Міграційні потоки, викликані війною, залишаються одним із ключових викликів для Європи та України. Проте зростання рівня зайнятості вказує на те, що певна частина переселенців адаптується до нового життя за кордоном.

Українські біженці, які знайшли притулок у Чехії з початку повномасштабного вторгнення Росії, стали важливою складовою місцевої економіки. Проте, за даними журналістських розслідувань, більшість з них вимушені працювати в найгірших умовах – на важких, низькооплачуваних роботах, що не відповідають їхньому рівню освіти та кваліфікації.