ЄС може позбавити Угорщину права голосу через блокування України

Будапешт ризикує втратити вплив у Раді ЄС через політику щодо України. Фото: pixabay.com

Данія підтримує ініціативу посилення тиску на Угорщину за порушення основних норм Європейського Союзу.

Копенгаген пропонує активувати статтю 7, що дозволяє обмежувати права країн-членів, зокрема позбавляти їх голосу в Раді ЄС. Про це повідомила міністерка з питань Європи Марі Б’єрре, як зазначає Politico.

“Ми продовжуємо фіксувати порушення базових цінностей. Саме тому питання Угорщини далі розглядається у рамках статті 7 та слухань з цього приводу”, – зазначила вона під час візиту Єврокомісії до Орхуса, де Данія наразі головує у Раді ЄС.

Стаття 7 є частиною договору ЄС і надає можливість іншим країнам-учасницям вводити санкції проти тих, хто ігнорує норми блоку. Цю норму іноді називають “ядерною опцією”, оскільки вона може призвести до значних обмежень прав країни. Однак, вона поки що не використовувалась, незважаючи на численні звинувачення на адресу Угорщини.

Б’єрре підкреслила, що Євросоюз також повинен подумати про можливе призупинення фінансування для країн, які не дотримуються європейського законодавства. Вона жорстко розкритикувала блокування з боку Будапешта просуванню України до членства в ЄС. На її думку, Данія “готова обговорювати всі можливі політичні й практичні заходи для досягнення прогресу”.

Якщо країни ЄС домовляться активувати статтю 7, Угорщину можуть позбавити права голосу в ключових питаннях, включаючи розширення Євросоюзу. Це призведе до втрати можливості блокувати вступ України.

Зважаючи на те, що Угорщина продовжує виступати проти членства України, висловлюються припущення, що Єврокомісія може окремо продовжити перемовини з Молдовою. Офіційне відкриття переговорного “кластера” може відбутися найближчим часом. Україні та Молдові слід паралельно рухатися до ЄС, тому розділення процесів викликає занепокоєння.

Проте Б’єрре наголосила, що Данія не підтримує розподіл заявок на членство.

“Ми прагнемо одночасно відкрити перший кластер для України та Молдови”, – резюмувала вона.

Європейська рада не змогла ухвалити 18-й пакет санкцій проти Росії за війну проти України.

Лідери ЄС зазначили, що активи Росії повинні залишатися замороженими, поки Росія не завершить свою агресивну війну проти України та не компенсує їй усі заподіяні збитки.