У Києві відбулася презентація книги колишнього голови Державної прикордонної служби України (2003-2014), генерала армії, доктора наук з державного управління Миколи Литвина “Від революції до війни (2014-2025 рр.)”. Подія пройшла в “Укрінформі”, повідомило “Інформаційне спротив”.
“Назва книги окреслює часові межі дослідження та підкреслює історичний злам, що радикально змінив життя нашої держави,” – підкреслив автор.
Як зазначив Микола Литвин, книга присвячена аналізу української воєнної політики, розвитку воєнного будівництва, стану та перспектив оборонної організації держави.
Основна ідея книги полягає в тому, щоб дати відповіді на запитання, які турбують мільйони українців: Чому Російська Федерація вирішила напасти на Україну? Яких змін очікувати на фронті? Які дії потрібні, щоб вистояти та здобути перемогу?

У своїй праці автор досліджує питання оборони, особливості гібридної війни та сучасних воєнних стратегій, які виникли протягом останніх трьох років внаслідок розв’язаної Росією широкомасштабної війни проти України. Книга охоплює також державотворчі процеси в Україні з 1991 року та їх вплив на сучасні оборонні можливості країни.
Литвин аналізує системні аспекти теорії воєнного мистецтва, що безпосередньо впливають на безпеку та життя українців — фронт, тил, стійкість, а також підготовку цивільного та військового населення до війни.
Книга містить аналіз стану української держави та суспільства перед вторгненням, військову організацію та політику України з 2014 по 2022 роки, оцінку поразок та здобутків Збройних сил України у війні з РФ, передумови технологічної революції в сфері військових дій, а також необхідність радикального оновлення оборонної політики.

Автор зауважив, що 2014 рік міг стати початком для оновлення воєнної організації України і запобігти подіям, які трапилися у 2022 році, “але нам не вдалося завадити подальшій ескалації з боку Росії”.
“Наразі потрібно перезавантажити воєнну політику, провести реальне державне воєнне будівництво на основі особливостей та реалій сучасної війни,” – підкреслив колишній очільник Держприкордонслужби.
У книзі також представлена авторська концепція визначення гібридної війни і способи дій України для досягнення перемоги у війні з РФ.

Литвин наголосив, що на даний момент спостерігається зародження воєнно-технічної революції, що суттєво змінює характер війни, структуру збройних сил та способи ведення бойових дій. Сучасна війна охоплює не лише сушу, небо і воду, а також кіберпростір і космос.
“Щоб здобути перемогу над ворогом, ми повинні покладатися на власні українські можливості: створювати нові зразки зброї, створювати сили стримування, формувати регіональні альянси для спільної боротьби з агресором,” – підкреслив автор.
Директорка видавництва “Адеф-Україна” Алла Істоміна зазначила, що у книзі автор не лише аналізує минулі помилки, але й викладає своє бачення формули миру, підкреслюючи її доцільність та важливість.
Чого очікувати в українській культурі 2025 року та які твори можуть бути цікавими іноземним читачам на тлі зростаючого інтересу до України у світі? Про це поділилися власними прогнозами літературна критикиня Анастасія Герасимова, кінокритик Кирило Пищиков, арткритикиня Євгенія Буцикіна і театрознавиця Ірина Чужинова.