У Києві зафіксували критичний рівень забруднення повітря: що радять фахівці

Після нічних атак у Києві знизилася якість повітря. ФОТО: Pixabay

Після нічних обстрілів, проведених російськими загарбниками в декількох районах Києва, в атмосфері було виявлено підвищений рівень небезпечних продуктів горіння.

Індекс якості повітря (AQI) в окремих частинах міста перевищує 280 при нормі 50. Цю інформацію надав сервіс SaveEcoBot.

Найгірша ситуація наразі спостерігається в Печерському районі. Мешканцям столиці радять тримати вікна закритими, вимкнути кондиціонери та використовувати захисні маски.

Фахівець Київського міського Центру профілактики захворювань МОЗ, Андрій Косінов, зазначив, що концентрація шкідливих речовин у повітрі є дуже високою. Проте, він повідомив, що покращення ситуації можна очікувати в другій половині дня.

“Синоптики передбачають грозу з дощем, що сприятиме осіданню шкідливих часток на землю”, – додав експерт Косінов. Він також порадив киянам користуватись зволожувачами повітря.

Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України підтвердило підвищений рівень забруднення повітря у Києві, пояснивши це масштабними пожежами, викликаними нічними обстрілами з боку Росії. Радіаційний фон у столиці залишається у межах норми.

Для забезпечення безпеки мешканцям рекомендують уникати перебування на відкритому повітрі, не провітрювати приміщення, підтримувати водний баланс та максимально використовувати очищувачі повітря. Особливу увагу до цих порад повинні звернути особи з захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем.

У ніч проти 4 липня Росія знову масовано атакувала столицю.

Використовували безпілотники, балістичні та крилаті ракети. Після нічної атаки місто охопило полум’я.

За даними медичних служб, відомо про 23 постраждалих внаслідок атаки ворога на столицю. 14 людей госпіталізовано, решта отримала допомогу амбулаторно або на місці.