Самотність стала глобальною загрозою для здоров’я – ВООЗ

Самотність стала глобальною загрозою для здоров’я – ВООЗ. Фото: pexels

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала проблему самотності як серйозну загрозу для здоров’я суспільства.

Цю інформацію наводиться у звіті ВООЗ.

Згідно з даними глобального звіту Комісії із соціальних зв’язків, ізоляція та відчуття самотності щороку стають причинами понад 871 тисячі смертей у світі, що дорівнює близько 100 випадків щогодини.

Це питання торкається усіх вікових груп, але найбільш уразливими залишаються підлітки, молоді люди та жителі країн з низьким чи середнім рівнем доходу.

За інформацією ВООЗ, від 17% до 21% молоді віком від 13 до 29 років регулярно відчувають самотність, причому серед підлітків ці показники є найвищими. У країнах з низьким доходом рівень самотності досягає 24%, тоді як у країнах з високими доходами – близько 11%.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус підкреслив, що, незважаючи на прогрес у комунікації, сучасний світ стикається з проблемою поширеної соціальної ізоляції.

За його словами, якщо не реагувати на цю ситуацію, наслідки можуть бути ще більш катастрофічними — як емоційно, так і економічно, впливаючи на охорону здоров’я, навчання та ринок праці.

У звіті наголошується, що міцні соціальні зв’язки є критично важливими на всіх етапах життя, оскільки вони знижують запалення, підтримують психологічне здоров’я, зменшують ризик серйозних захворювань і навіть сприяють довговічності. У той же час, самотність пов’язана з підвищеним ризиком інсульту, серцевих захворювань, діабету, порушень когнітивних функцій, депресії, тривожності та навіть суїцидальних думок.

Станом на жовтень 2024 року 68% українців стверджують, що їх здоров’я погіршилося в порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення.

Найпоширенішими проблемами здоров’я є розлади психічного здоров’я, від яких страждають 46% населення, за ними йдуть неврологічні розлади (39%) та інші психічні порушення (41%).