Що робити зі стрілками та листям часнику ‒ секрет багатого врожаю

Стрілки часнику обов’язково слід прибрати, а листя зав’язувати. Фото: kolizhanka.com.ua

Виростити якісний урожай часнику є непростим завданням. Іноді він не зав’язується або випускає стрілки, а головок може виявитися зовсім не достатньо.

Часник — досить вимоглива культура, яка потребує особливого догляду. Газета.ua підготувала кілька порад, які допоможуть досягти щедрого врожаю часнику.

Експерти стверджують, що садити часник варто восени. При весняній посадці надто оптимістичні прогнози щодо жнив не виправдані, особливо в прохолодні весняні дні. Вважається, що часнику потрібно перезимувати в ґрунті і пройти етап охолодження. Лише тоді головки виростуть великими, а урожай щедрим.

Озимий часник завжди формує стрілки. Важливо їх обов’язково прибрати, щоб рослина не витрачала зайві сили, тоді голівки виростуть більшими. Є кілька способів видалення стрілок: їх можна зірвати руками або обрізати секатором.

Однак не слід зривати всі стрілки. Дві-три варто залишити, як орієнтир для визначення терміну збору врожаю. Як тільки голівка часнику сформується, стрілка набуде пружності і рівного вигляду.

З метою покращення формування головок, листя часнику іноді зав’язують у вузол. Важливо не пропустити цей момент. Листова та коренева частини часнику розвиваються одночасно. Як тільки ви зав’яжете листя, його ріст сповільниться, і рослина зосередиться на формуванні зубчиків.

Фахівці радять зав’язувати листя за два тижні до збирання врожаю. Проте, неправильні дії можуть зашкодити рослині. Не забувайте, що листя не повинно бути занадто туго затягнутим. Якщо листя надто довге, можна зав’язати два вузли. Ламати або шкодити листям не рекомендовано, адже це може призвести до зупинки формування головки. Також можна сплести листя в косу і зафіксувати її.

Зауважте, що між озимим і весняним часником існує важливе відмінність. Літній часник радять зав’язувати за тиждень до збору.

Після збору врожаю важливо, щоб часник підсох. Для цього розкладіть його тонким шаром на сонці на 3-4 години. Після підсихання оформіть з сухого листя коси і підвісіть часник вертикально в прохолодному, темному місці для зберігання.

Час дозрівання перцю залежить від його сорту. Визначити, коли перець готовий до збору, можна за його кольором. У різних сортів забарвлення при дозріванні варіює від червоного до жовтого і біло-лимонного.

Правильна підв’язка огірків перед їх дозріванням може забезпечити багатий урожай. Існує безліч способів підв’язки огірків. Газета.ua зібрала основні з них.