Як працювати з культурою пам’яті: Музей війни запрошує на актуальну дискусію

У суботу, 5 липня, Національний музей історії України у Другій світовій війні разом із Goethe-Institut запрошують на публічну дискусію «Як працювати з пам’яттю». Захід проходитиме в рамках виставкового проєкту «Пам’ять. Діалоги», який триває у головному корпусі музею.

«Культура пам’яті — це динамічний процес, що вимагає постійного осмислення минулого, оновлення форм його розуміння та збереження. Це середовище, де формуються суспільні цінності, пріоритети та уявлення про майбутнє — точка створення колективної ідентичності…» — підкреслюють у музеї.

Афіша події. Фото: Музей війни/Facebook

В рамках дискусії буде обговорено формування європейської культури пам’яті щодо Другої світової війни — однієї з найтрагічніших етапів в історії людства.

Директор Goethe-Institut в Україні Фабіан Мюльталер висвітлить спільні підходи України та Німеччини в роботі з травматичним минулим, а історик Роман Кабачій розповість про роль Музею війни в цьому контексті.

Учасниці виставки «Пам’ять. Діалоги» — Поліна Кузнєцова (Україна), Єва Нейдлінгер та Дженні Альтен (Німеччина) — поділяться своїми досвідом щодо відкриття родинних архівів та спогадів предків, учасників і свідків війни. Дискусія охопить питання, як травматичний досвід може розділяти, а пам’ять об’єднувати через покоління та кордони.

Дискусія проходитиме українською та англійською мовами. Модератор — історик Роман Кабачій.

Публічна дискусія «Як працювати з пам’яттю»

Коли: 5 липня о 16:00

Де: головний корпус Музею війни, вулиця Лаврська, 27, Київ.

Вхід вільний.

Детальніше про саму експозицію «Діалоги пам’яті» можна дізнатися за посиланням.