Коли людина стикається із втратою, дуже важливо бути обережним зі сказаним.
Навіть найкращі наміри можуть призвести до невірних слів, які здатні ще більше зашкодити.
Серед фраз, яких варто уникати, є декілька важливих прикладів.
“Все минає, час лікує” – для людей, що переживають втрату, це може звучати як знецінення їхньої болі. Вони мають право відчувати тугу.
“Він/вона в кращому місці” – така заява не лише не допомагає, але й може підсилити відчуття втрати у людини.
“Я знаю, як ти себе почуваєш” – навіть якщо у вас був подібний досвід, кожен проживає горе по-своєму, і ці емоції неможливо порівнювати.
“Будь сильним/сильною” – у такі важкі моменти важливо дозволити людині відкрито проявляти свої емоції, бути слабкою, плакати та говорити про свої почуття.
Найкраще, що ви можете зробити – це просто бути поруч, вислухати, обійняти або сказати: “Я з тобою”. Іноді мовчання є найкращою формою підтримки.
“Підтримка у складні часи полягає в щирості та готовності бути поруч. Не варто використовувати шаблонні фрази, які часто звучать, коли важко знайти необхідні слова”, – зазначається в дописі Всеукраїнської програми “Ти як?”.
Збережіть ці фрази у пам’яті або запишіть їх. Дивіться галерею фото.
Почуття провини – одна з найскладніших і найруйнівніших емоцій, з якими стикаються люди. Воно може серйозно підривати самооцінку, ускладнювати зв’язки з іншими та негативно впливати на фізичне здоров’я.
Причини виникнення почуття провини можуть бути різноманітними. Часто вони пов’язані з соціальними нормами, моральними принципами або очікуваннями, які ми нав’язуємо собі.