Високі температури за умов підвищеної вологості можуть суттєво загрожувати здоров’ю, зокрема дихальній системі.
Люди, які мають хронічні захворювання легень, зокрема астму або хронічне обструктивне захворювання легенів, є найбільш вразливими, зазначає BetterHealth.
За даними британських спеціалістів з респіраторного здоров’я, температури вище +25°C можуть призвести до загострення захворювань дихальних шляхів.
У спекотні та вологі дні організм вимушений працювати на межі можливостей, витрачаючи більше енергії на дихання та охолодження. Це часто призводить до задишки, втоми, кашлю та навіть легеневих інфекцій, особливо в умовах забрудненого або пилового повітря.
Найбільш вразливі до високих температур:
– пацієнти з астмою та ХОЗЛ;
– літні люди;
– маленькі діти;
– вагітні жінки;
– особи з хронічними хворобами серця, нирок, легень;
– люди, що переживають соціальну ізоляцію.
Рекомендації для захисту під час спеки:
– використовуйте вентилятори, кондиціонери або прохолодний душ для охолодження;
– регулярно пийте воду, навіть якщо не відчуваєте спраги;
– обмежте фізичну активність і перебування на сонці в найспекотніші години дня.
Особливо важливо влітку уважно стежити за прогнозом погоди та рівнем вологості. Підвищена температура разом із забрудненим повітрям створює великий стрес для легенів, тому профілактика і обережність є основою для підтримки здоров’я у спекотний сезон.
А раніше синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що скоро температура в деяких регіонах досягне +38°C. Різке підвищення температури буде спостерігатися майже скрізь.
За словами Кібальчича, це пов’язано з надходженням тропічного повітря з південного заходу Європи. Балканський регіон, зазвичай, є джерелом спекотного повітря, що призводить до підвищення температур у багатьох частинах континенту.