Що таке зимове безсоння і як з ним боротись

Запобігти зимовому безсонню можна завдяки збільшенню сонячного світла Фото: pinterest

Зимове безсоння – це порушення сну, яке може статися зі зміною пір року, через що вам важко засинати чи спати.

Але виною цьому не обов’язково холодний вітер – швидше за все, зміна звичок, яка відбувається, коли ви входите у затишну пору року, пише Realsimple.

Що може бути причиною безсонних ночей взимку

Може виникнути низка проблем, характерних для зими, які переплітаються і ускладнюють засинання, каже старший віце-президент з досліджень і наукових питань Національного фонду сну Джозеф М. Дзержевскі. Ось що він бачить як основні чинники зимового безсоння.

Ви не достатньо активні

Зима – ідеальна пора для відпочинку вдома. Тому ви, можливо, робите менше кроків і менше тренуєтесь, ніж у теплу пору року. Коли стає холодніше, є менше шансів вийти на вулицю та зайнятися фізичною активністю, каже Дзержевскі.

Вживання більш важкої їжі

Зимові свята супроводжуються багатьма застіллями. Збагачена їжа, коктейлі та кофеїн можуть порушити ваш сон. І навіть після того, як свята закінчаться, ви можете більше зосередитися на легких салатах, ніж на легких салатах. Перетравлення більш важкої їжі, особливо якщо вона з’їдена пізно ввечері, може бути причиною будь-яких порушень сну, які ви відчуваєте.

Проводити менше часу на свіжому повітрі

Не варто проводити весь день у приміщенні. Ковток свіжого повітря піде на користь. щоб не паморочилось в голові і не зникло відчуття сонливості увечері.

Стрес

Ваші звички пізно працювати чи просто сидіти в соціальних мережах можуть завдати шкоди вашому сну.

Як запобігти зимовому безсонню

Надайте пріоритет часу сну. Якщо ви погано висипаєтеся, вам потрібно переконатися, що ви робите все можливе, щоб налаштуватися на успішний сон.

Більше сонячного світла. Відкрийте жалюзі, щоб впустити сонячне світло, або, що ще краще, вийдіть на швидку вечірню прогулянку. Це може бути сильним сигналом для сну для вашого тіла.

Тренуйтеся. Приділяйте принаймні 30 хвилин вправ на день. Ідеально фізичні вправи робити на вулиці.

Зменште споживання їжі та напоїв. Намагайтеся уникати алкоголю, кофеїну або важкої їжі перед сном. Снеідайте, обідайте та вечеряйте в один і той же час, щоб допомогти вашому тілу налаштуватися на правильний сон.

Відкладіть гаджети перед сном. Створіть розпорядок дня перед сном, який надзвичайно розслабить і допоможе вам підготуватися до сну. Подумайте про затишне читання, теплу ванну або заспокійливу чашку чаю.

“Це повідомляє вашому тілу, що сон скоро прийде”, – каже Дзержевські.

Зробіть спальню комфортною для сну. Темно, прохолодно та тихо – ідеальна атмосфера для гарного нічного сну. Допоможуть затемнені штори, маска для сну чи шумоізоляція.

Через постійний стрес та нерви чимало українців зіткнулися із проблемою безсоння. Зокрема, добре спати оголеним.

Сон без одягу дозволяє уникнути перегріву тіла, який порушує вироблення гормону росту та мелатоніну. Природна температура тіла забезпечує найкраще відновлення шкіри.

Джерело