У лютому поціновувачам класичної музики пропонують різноманітні програми. Звучатиме й перевірена часом класика українських та зарубіжних композиторів, як Бетховена, Брамса, Бетховена, Гайдна, Сибеліуса, Лятошинського та Скорика, так і рідко виконувані твори Гартмана та Арнольда.
Серед особливих програм — подорож у чеську музику ХХ та ХІХ століть, або тисячорічну історію української органної музики, вечір прем’єр Олександра Саратського, перший концерт проєкту «NotaBene+», відзначення 150-річчя Рейнґольда Глієра та симфонія-реквієм Богдани Фроляк.
КАМЕРНА МУЗИКА: чеські композитори, Лятошинський, Скорик
6 лютого о 19:00 «У настрої серенади»
Київський камерний оркестр під орудою Наталії Пономарчук пропонує свій унікальний погляд на чеську музику ХХ та ХІХ століть. Рухаючись від музики модерніста Богуслава Мартіну до Леоша Яначека та Антоніна Дворжака слухач занурюватиметься у світ чеської класичної музики.
Подвійний концерт Мартіну, де сольними інструментами виступають фортепіано та литаври, демонструє інтерес композитора до актуального тоді модернізму з його жорсткими урбаністичними звучаннями, залізобетонним ритмом та цікавими тембровими поєднаннями.
Ранній твір Яначека видає захоплення сучасним йому Вагнером та увагу до запального танцювального фольклору Моравії. Серенада Дворжака захоплює поєднанням яскравих ліричних тем. Чеська музика постає відкритою до загальноєвропейських традицій, водночас зберігаючи власне унікальне звучання.
8 лютого о 19:00 Liatoshysky Space. Камерна музика #2
Як музика Лятошинського звучить поруч із німецькими, французькими, італійськими творами? Дослідити це береться піаніст Максим Шадько, який разом із Варварою Васильєвою та Глібом Саськом виконають камерні твори Бориса Лятошинського раннього модерністичного періоду та пізні сонати Брамса і Бетховена.
Сміливі експерименти, насичена експресивна музична мова та на противагу — класична виваженість. Але творчість цих авторів єднає постійний пошук та ретельна робота над формою.
Вартість квитка: 250-500 грн.
9 лютого о 19:00 Скорик. Гайдн
Концерт пропонує слухачам захопливу подорож крізь різні епохи та стилі, об’єднану майстерністю двох видатних композиторів — Мирослава Скорика та Йозефа Гайдна. Український композитор Мирослав Скорик, чия творчість поєднує національні традиції з сучасними музичними тенденціями, представлений у програмі трьома творами для струнних: «Диптих», «Елегія» та «Іспанський танець».
А класик віденської школи Йозеф Гайдн — двома шедеврами, які демонструють його геній у жанрі Концерту для віолончелі з оркестром №2 та Симфонії №46. Виконує Національний камерний ансамбль «Київські солісти» (диригент Хобарт Ерл), Микола Любенко (віолончель).
Вартість квитка: 300-750 грн.
СИМФОНІЧНА МУЗИКА: класика та хіти
7 лютого о 19:00 Моцарт, Брамс
Уривки із Концерту №21 Моцарта і Симфонії №3 Брамса стали хітами у світі класичної музики. Вишукана розміреність у Моцарта, лірична наповненість Брамса, але про що говорить ця музика у контексті всього твору? Моцарт і Брамс звучатимуть у виконанні Симфонічного оркестру НФУ під керівництвом Антонія Кедровського. Соліст Станіслав Гуменюк (фортепіано).
Вартість квитка: 300-750 грн.
14 лютого о 19:00 «Закохані в класику»
Симфонічний оркестр НФУ під орудою Маестро Миколи Дядюри та скрипалька Варвара Васильєва зіграють блискучу програму для усіх закоханих.
Четверту симфонію Бетховена та
Скрипковий концерт Сибеліуса відділяє 100 років. Один твір належить до класичної стилістики, інший — до пізньоромантичної. В одному простежується ясність та піднесеність, в іншому — схвильованість та мрійливість. Але ці твори об’єднує те, що за своє довге концертне життя вони стали класикою, яка формує репертуари будь-якого оркестру.
Вартість квитка: 300-750 грн.
ВІДКРИТТЯ: рідко виконувані композитори та прем’єри Саратського
16 лютого о 19:00 Гартман, Арнольд, Барток
У виконанні Київського камерного оркестру під батутою Наталії Пономарчук прозвучать твори рідко виконуваних композиторів Карла Амадея Гартмана та Малкольма Арнольда, які поєднаються в одній програмі з видатним твором угорця Бейли Бартока.
Експресивна симфонія Гартмана демонструє творчі устремління композитора, який сформувався на австро-німецькій пізньоромантичній музиці. Малкольм Арнольд — англійський композитор-консерватор, — у своєму Концерті для двох скрипок — міцно спирається на традицію тональної музики із класичним розумінням форми концерту. На завершення прозвучить Музика для струнних, ударних і челести — один з найважливіших творів Бартока.
Вартість квитка: 250-500 грн.
18 лютого о 19:00 Олександр Саратський. Вечір прем’єр
У програмі прозвучать дві прем’єри: Симфонія № 5 і Концерт для фортепіано з оркестром № 10 фа мінор у виконанні автора та Liatoshynskyi Capella Orchestra Національного будинку музики під керівництвом Богдана Пліша.
У своїй творчості український композитор і джазовий піаніст Олександр Саратський органічно поєднує традиції джазу, академічної музики та українського фольклору. Цим концертом композитор розпочне тур містами України.
Вартість квитка: 250-500 грн.
ДУХОВНА МУЗИКА ТА ОРГАН
20 лютого о 19:00 Меса Янголів
Концерт духового оркестру Національного Президентського оркестру під орудою Сафета Джемалядінова. Програма увібрала в себе твори композиторів XX-XXI сторіччя, які осмислюють у своїй музиці життєвий шлях людини.
Твори Браяна Бальмажеса Shrine of the Fallen («Храм полеглих») і Симфонія №8 «Нескорені» Олександра Яковчука описують історичні події боротьби українського народу у XXI сторіччі. Музика Джона Макея «Пробудження Аврори» стане своєрідним променем надії і віри, які тримають у темні часи. Підсумує концерт — Симфонія №5 Девіда Масланки, який протягом усього свого творчого життя звертався до хоралів Баха і йшов до написання власної Меси, роздумуючи на теми втрати, горя та трансформації.
Вартість квитка: 250-500 грн.
22 лютого о 19:00 «1000 років української музики: органна версія»
Перша концертна програма проєкту, започаткованого українським музикознавцем, композитором та органістом Богданом Дем’яненком. Слухачі матимуть змогу пройти історичний шлях і поринути в українську музику Середньовіччя, Бароко, Класицизму та сучасності.
Орган ми зараз асоціюємо переважно із західноєвропейською музикою, але на стіні Софійського собору в Києві серед придворних музикантів Ярослава Мудрого зображений і органіст. Тож українська, зокрема і хорова музика на органі саме зараз дозволяє особливо емоційно відчути глибинні зв’язки із західноєвропейською музичною традицією. Деякі твори програми звучатимуть прем’єрно, а інші, після тривалого забуття, нині розшифровані з рукописів і адаптовані для виконання на органі, — прозвучать вперше за останні 300 років.
Вартість квитка: 250-500 грн.
24 лютого о 19:00 «Праведная душе…»
Симфонія-реквієм Богдани Фроляк для солістів, хору та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка до третіх роковин повномасштабної війни — твір особливого звучання, написання якого припало на тяжкі місяці Майдану 2014-го.
Звучання вступних фраз, у яких вгадуються алюзії до моцартівського Реквієму, формує відчуття єдино вірної інтонації, щемної, зосередженої, одночасно експресивної й сповідальної. Виконують: Симфонічний оркестр НФУ під орудою Наталії Стець та Національна капела ДУМКА.
Вартість квитка: 250-500 грн.
150-РІЧЧЯ ГЛІЄРА ТА НОВА ГЕНЕРАЦІЯ
25 лютого о 19:00 «Рейнгольду Глієру 150»
Симфонічний оркестр КМАМ імені Рейнґольда Глієра під керівництвом Олександра Госачинського запрошує відзначити ювілей композитора, диригента, педагога, чиє ім’я носить Київська муніципальна академія музики.
Андрій Павлов (скрипка), Ярослава Некляєва (арфа) і Мар’яна Головко (сопрано) виконають Концерт для скрипки з оркестром, Концерт для арфи з оркестром і Концерт для колоратурного сопрано з оркестром Рейнґольда Глієра. Програму вестиме український радіоведучий та засновник радіо «Аристократи» Ярослав Лодигін.
Вартість квитка: 100-300 грн.
27 лютого о 19:00 NotaBene+. Концерт перший
Цей спільний проєкт NotaBene Chamber Group та Національного будинку музики відкриває нову генерацію виконавиць та виконавців, композиторок та композиторів. Розпочнеться він символічно у день першого виступу NotaBene Chamber Group, що відбувся рівно 9 років тому.
Це буде 4 програми, де молоді виконавці гратимуть разом із музикантами NotaBene, а також програма нової музики молодих композиторів. У першій програмі циклу до квартетів Гайдна і Вебера доєднається скрипалька Катерина Березнікова, а також прозвучить Фортепіанний квінтет Шумана разом із піаністкою Марією Клименко.
Вартість квитка: 250-500 грн.
МУЗИЧНИЙ САЛОН: бароко, джаз, романтика
12 лютого о 17:00 «Гітарне бароко»
Квартет гітаристів «Київ» запрошує на концерт, в якому звучатимуть, як улюблені відомі твори барокових майстрів — Йоганна Пахельбеля, Антоніо Вівальді, Йоганна Себастьяна Баха, Доменіко Скарлатті, так і маловиконувані інструментальні шедеври Жана-Філіппа Рамо, Генрі Персела, лютніста Робера де Візе та шведського скрипаля і гобоїста Югана Гельміка Румана.
Вартість квитків: 350 — 400 грн.
14 лютого о 17:00 «Сходи до раю»
У виконанні соліста філармонії тенора Сергія Бортника та джазового піаніста В’ячеслава Полянського прозвучать пісні з голлівудських мюзиклів та кінофільмів, спірічуелси, фортепіанні джазові імпровізації.
Публіка матиме чудову нагоду пригадати атмосферу культових фільмів та мюзиклів «Кабаре», «Ні, ні, Нанетта», «Історія кохання», «Моя чарівна Леді», насолодитися Гершвіном і джазовими імпровізаціями.
Вартість квитків: 400-500 грн.
15 лютого о 17:00 «Романтичний рояль» Інеси Порошиної.
Програма побудована на красі протилежностей геніїв. Вона складатиметься з творів Шопена, Шумана, Дебюссі, Ліста, а також композицій українських композиторів, яких не оминуло романтичне натхенння: Косенка, Некрасова, Надененка.
Вартість квитків: 400-500 грн.
22 лютого «Salve Regina»
Salve Regina — один із чотирьох спеціальних гімнів Божій Матері, які традиційно були частиною Літургії. У цьому концерті прозвучать два твори на тексти цього традиційного антифону різних авторів: італійського композитора, родоначальника неаполітанської оперної школи Алессандро Скарлатті та німецького композитора пізнього бароко, співака, викладача музики Йоганна Адольфа Хассе.
Виконавці: солістки філармонії Валентина Матюшенко (сопрано) та Ольга Табуліна (мецо-сопрано) у супроводі Анастасії Бика (клавесин) та Струнного квартету «Каприс-класік».
Вартість квитків: 350-500 грн.
Читайте також:
- Шедеври класики та «Воєнний Реквієм»: афіша Національної опери на лютий. В останній місяць зими колектив театру порадує глядачів кращими творами європейської та української класики, неокласичними балетами та прем’єрою монументального твору Бенджаміна Бріттена «Воєнний Реквієм», присвячений третій річниці повномасштабної війни.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»