Путін може напасти на Естонію: Рютте озвучив стратегію захисту

Росія готується до нападу на Естонію – НАТО на сторожі. ФОТО: eastnews.ua

На даний момент Росія не має наміру атакувати Естонію.

Проте ризик може виникнути через п’ять-сім років. Про це розповів генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю для The New York Times.

Журналісти звернулися до Рютте з проханням прокоментувати статтю в New Yorker, де обговорювалися навчання в Естонії, які були спрямовані на перевірку готовності країни до можливої російської агресії. Автори статті вказали на відсутність у Естонії військово-повітряних сил і флоту, а також відзначили, що загалом випробування пройшли не зовсім успішно.

За словами Рютте, критика, висловлена в New Yorker, є обґрунтованою, але це не привід для панічних настроїв. НАТО уже підготувало всі необхідні плани на випадок агресії проти Естонії, і противник це усвідомлює.

“У нас є всі середство на випадок атаки – і росіяни це знають. Наша реакція буде руйнівною. Я не можу ділитися усіма деталями, оскільки знаю, що Володимир Путін стежить за цими передачами. Але важливо окрім планів мати достатню кількість людей і техніки для їх реалізації. Саме тому необхідно нарощувати витрати на оборону. Це не означає, що естонці залишаться наодинці – з ними буде вся сила НАТО, включаючи повну підтримку США. Путін це знає, тому й не готовий напасти сьогодні. Але він може спробувати це зробити через п’ять–сім років, якщо ми не здійснимо належні інвестиції,” – пояснив генсек.

На запитання про те, чи впевнений він, що США прийдуть на допомогу Естонії при нападі, Рютте стверджує, що так.

“Цілковито. У Вашингтоні повністю підтримують статтю 5 – напад на одного чи кількох членів НАТО вважається атакою на весь Альянс. У мене немає жодних сумнівів у цьому. Це було чітко підтверджено на прес-конференції в Гаазі, а також у всіх моїх зустрічах з новою американською адміністрацією за останні шість місяців. Проте є одне велике розчарування – європейські країни не роблять свого внеску,” – додав Марк Рютте.

Раніше Рютте висловив сподівання, що Сполучені Штати вдасться до більш гнучкого підходу у наданні оборонної підтримки Україні.

Він підкреслив важливість забезпечення Збройних сил України всім необхідним для продовження спротиву російській агресії.

Враховуючи відсутність сигналів від Кремля про припинення бойових дій, країни-члени Альянсу повинні зробити все можливе, щоб українські сили отримували стабільну допомогу і могли продовжувати боротьбу, зазначив Рютте.