Немає єдиного погодженого рішення про запровадження призову до армії в європейських країнах.
Це питання вирішується в рамках кожної країни окремо. Про це повідомив новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю виданню The New York Times.
“Ні, ні, це вирішувати будуть конкретні держави. Деякі країни вже так роблять. Наприклад, у Фінляндії призов діє. Інші ж – ні. Проте в цілому мова йде про те, що ми маємо забезпечити гідну зарплату для чоловіків і жінок у формі”, – зазначив Рютте.
Крім того, він акцентував увагу на те, що однією з ключових проблем Альянсу є недостатній розвиток оборонної промисловості, що може негативно позначитися на здатності стримувати зовнішні загрози, такі як російська агресія.
“Нам бракує виробничих потужностей для створення зброї, необхідної для ефективного стримування агресії з боку Росії, Північної Кореї або інших потенційних загроз. Ми активно працюємо над цим питанням”, – підкреслив генсек НАТО.
Раніше Рютте висловив сподівання на те, що Сполучені Штати впровадять більш гнучкий підхід в питанні оборонної підтримки України.
Він наголосив на важливості надання Збройним силам України всього необхідного для продовження опору російській агресії.
З урахуванням відсутності сигналів від Кремля про наміри припинити бойові дії, країни-члени Альянсу повинні докласти зусиль, щоб українські сили отримували постійну підтримку та могли продовжити боротьбу, зауважив Рютте.