Раніше рік складався з 420 днів: як змінився календар з часом

Науковці пояснили, чому колись у році було 420 днів Фото: pinterest

Ми всі знаємо, що сучасний рік складається з 365 днів. Проте на початкових етапах історії Землі рік тривав 420 днів.

Тоді доба була набагато коротшою, а отже, за один повний оборот Землі навколо Сонця встигало набратися більше днів, про що повідомляє IFLScience.

Науковці дослідили це незвичне явище і з’ясували, з яких причин кількість днів у році скоротилася. Основні чинники – це зміна швидкості обертання Землі та вплив Місяця.

Наприкінці ери динозаврів тривалість року становила 372 дні, а в момент формування Землі планета, ймовірно, оберталася досить швидко, що призводило до того, що в році могло бути мінімум 500 днів.

При віддаленні Місяця його орбіта збільшується, внаслідок чого зростає його обертальна енергія. Цю “енергію” він черпає з Землі, через що рух планети сповільнюється. Це віддалення Місяця викликане припливами як в океанах, так і у твердій земній корі.

Оскільки Місяць існує поруч із Землею практично з моменту її утворення і безперервно сповільнює її обертання, кількість днів з різною тривалістю була великою. Однак точно визначити, скільки днів було в той чи інший період історії Землі, непросто. Учені вважають, що принаймні половину життя планети можна лише припускати.

Деякі дослідники встановили, що приблизно 1,4 мільярда років тому доба тривала близько 18 годин, що дає рік, тривалість якого сягала 490 днів. В інших дослідженнях стверджують, що протягом 2-1 мільярдів років обертання Землі практично не зазнавало змін.

Також є думка, що саме між 2 і 1 мільярдом років тому швидкість обертання практично залишалася сталою. Це нібито пояснюється впливом Сонця, яке, через атмосферу Землі, частково компенсувало ефект Місяця. Якщо так, то в цей період року на Землі могло бути близько 460 днів.

Дослідження коралів значно допомогло вченим. Як і дерева, ріст багатьох коралів циклічно зв’язується з порами року. Це залишає сліди сезонного росту, які можна порівняти з кільцями дерев, що дозволяє визначити їхній вік. Деякі мілководні корали також фіксують припливи та відпливи.

У 1963 році професор Джон Веллс з Корнельського університету випустив інноваційну статтю про скам’янілі корали середнього девону (380 мільйонів років тому), де повідомлялося, що тривалість року становила 400 днів з можливим відхиленням на тиждень.

Інші вчені виявили, що за період від 444 до 419 мільйонів років тому (силурійський період) ця тривалість становила від 400 до 420 днів. Це цілком логічно: чим далі в минуле, тим більше днів в році. Саме число 420 стало відомим у ЗМІ.

Однак не всі знайомі з цими даними одностайні. У 2000 році доктор Джордж Вільямс з Університету Аделаїди опублікував статтю, де, використовуючи ту ж методику, дослідив набагато старіший зразок коралів. В його висновках 620 мільйонів років тому тривалість року становила 400 днів, що суперечить працям Веллса, і ще більше цифрі 420 днів, отриманій приблизно 200 мільйонів років пізніше.

Вільямс також використовував інші методи, щоб оцінити тривалість року в 466 та 514 днів (2450 мільйонів років тому).

При цьому видання акцентує увагу на тому, що наукові висновки щодо змінюваності кількості днів у році викликають багато суперечок, проте

NASA розпочинає дослідження однієї з найбільших загадок Сонця та його впливу на Сонячну систему.

Вчені прагнуть зрозуміти, як формується сонячний вітер і чому під час подорожі через космос він пришвидшується.