Власники смартфонів часто не звертають уваги на правильну експлуатацію своїх пристроїв, що призводить до численних проблем.
Основною вразливою частиною багатьох гаджетів є акумулятор. Щоб забезпечити йому тривалу службу, потрібно правильно використовувати смартфон.
Gazeta.ua детально розповідає про основні помилки користувачів, які можуть скоротити життя акумулятора смартфона.
Повна розрядка смартфона
Повністю розряджати батарею смартфона – це погана практика, яка негативно позначається на його продуктивності в довготерміновій перспективі.
Колись вважалося, що при першому використанні телефону слід повністю зарядити його, а потім розрядити. Це пояснювалося тим, що так акумулятор не втрачатиме ємність.
Насправді такі дії були потрібні лише для пристроїв з нікелевими акумуляторами, які мають “ефект пам’яті”. Оскільки більшість сучасних гаджетів має літій-іонні батареї, подібні маніпуляції більше не актуальні.
Регулярне заряджання смартфона
Сучасні телефони мають функцію, яка нагадує користувачам про необхідність заряджання на рівні 15-20%. І це не випадково.
Смартфони працюють краще та довше зберігають свої властивості, коли заряджаються регулярно та в середньому діапазоні.
Тож, щоб не нашкодити акумулятору, намагайтеся не опускати заряд до 0% і не заряджати до 100%.
Заряджання під час спеки або холоду
Вважається, що температура навколишнього середовища не може вплинути на ємність акумулятора. Але насправді дуже висока або низька температура може суттєво зашкодити батареї, впливаючи на хімічні реакції.
Чи траплялося у вас, що телефон вимикався на морозі? Це пов’язано з тим, що при низькій температурі хімічні процеси в акумуляторі сповільнюються. Тому телефон може відключитися, навіть якщо заряд показує 20-30%.
Те ж саме стосується і високих температур. Перегрівання гаджета може суттєво знизити термін служби акумулятора і навіть підвищити імовірність загоряння.
Використання смартфону під час заряджання
Поки пристрій заряджається, ви можете робити з ним майже все, головне – уникати перегріву. Якщо під час заряджання запустіть вимогливу гру, це може призвести до серйозних проблем із батареєю.
Якщо є можливість, намагайтеся обмежити використання пристрою під час заряджання. Також зверніть увагу, чи сильно гріється гаджет, якщо він у чохлі. Якщо так, рекомендуємо зняти чохол перед зарядкою.
Зарядка вночі
Зарядка вночі не є шкідливою для пристрою, проте зловживати не варто. Сучасні смартфони обладнані контролерами заряду, які автоматично припиняють зарядку, коли акумулятор досягає максимального рівня.
Проте ця технологія може підвести, тому, коли є можливість, уникайте нічної зарядки.
Використання нерідного зарядного пристрою
Використовувати зарядний пристрій не від виробника можна, якщо його технічні характеристики підходять для вашого пристрою.
Занадто слабкий адаптер може призвести до повільної зарядки, а потужний – зашкодити контролеру заряду.
Повідомлення про нові оновлення для операційних систем та мобільних програм приходять на смартфони користувачів досить регулярно.
Через брак часу багато користувачів ігнорують ці оновлення. Експерти пояснили, до яких наслідків це може призвести.
Рік тому власники мобільних пристроїв інсталювали 230 млрд апгрейдів. У порівнянні з 2016 роком кількість завантажених додатків зросла на 63%. Усі ці оновлення потребують регулярного оновлення.