На офіційному рівні повідомлено про спостереження у Чорному морі небезпечного інвазивного виду — отруйного сріблястого тетраодона, від токсинів якого немає протиотрути.
В акваторії Чорного моря фіксувалися поодинокі випадки зустрічі цього небезпечного хижака — сріблястого тетраодона (Lagocephalus sceleratus). Цей тропічний вид, що походить з Індо-Тихоокеанського регіону, може суттєво загрожувати місцевій екосистемі, рибальству та навіть життю людини, про що попереджає Державне агентство меліорації та рибного господарства.
Відомо, що вперше цього «гостя» було помічено поблизу українських берегів ще у 2014 році — біля Кримського півострова. Науковці пов’язують його появу з процесом лесепсіанської міграції, яка полягає у проникненні видів з Червоного моря до Середземного через Суецький канал, а звідти — внаслідок потепління клімату — й до Чорного моря.
«Основна небезпека сріблястого тетраодона полягає у наявності тетродотоксину — одного з найсильніших природних отрут нервово-паралітичної дії. Токсин переважно концентрується у статевих залозах (гонадах) та печінці риби. Навіть споживання невеликої кількості м’яса цього виду може призвести до тяжкого отруєння і навіть смерті. Протиотрути від тетродотоксину не розроблено», — наголошують у Держагентстві.
Крім своєї токсичності, сріблястий тетраодон завдає значної шкоди рибному господарству. Як агресивний хижак, він живиться молюсками, ракоподібними та дрібною рибою, створюючи конкуренцію місцевим видам та порушуючи крихкий баланс морської екосистеми.
Читайте також: «Переляканий собака під час обстрілу Києва стрибнув у глибокий колодязь».