Як домогтись швидшого дозрівання перцю: корисні поради

Правильний догляд дозволяє перцю дозрівати швидше. Фото: rivne1.tv

Швидше отримати врожай перцю можливо, якщо впровадити відомі народні методи.

Досвідчені садівники володіють секретами, які допомагають прискорити дозрівання перцю, повідомляє Gazeta.ua.

Наприклад, варто використовувати попіл. Додайте дві склянки попелу на 10 літрів води та дайте настоятися 2-3 години. Після цього процідіть розчин і поливайте його під корінь, приблизно один літр на кущ, у суху і спокійну погоду.

Крім того, глибоке розпушування ґрунту здатне покращити доступ кисню до коріння, що позитивно вплине на живлення рослин.

Ви також можете зробити вертикальний надріз глибиною 8 см і вставити в нього тонку паличку діаметром 5 мм. Розріз повинен бути на відстані 15 см від землі, що дозволить поживним речовинам краще надходити до плодів.

Не забувайте своєчасно збирати дозілі плоди, щоб прискорити дозрівання інших. Можна зірвати перці, які ще не зовсім достигли, адже вдома вони дозріють. Інші плоди отримають більше живлення та швидше достигнуть.

Додатково, для швидкого дозрівання, підживлюйте перці дріжджовими, банановими добривами та настоєм з йодом. Можна використовувати також і синтетичні речовини.

Перцю необхідно хороше освітлення; в разі недостатку сонячного світла вони виростуть невеликими та несмачними, а процес дозрівання затягнеться. Тому в похмуру погоду слід забезпечити додаткове освітлення, використовуючи фітолампи.

Правильний режим поливу також сприяє багатому урожаєю. В суху погоду слід давати рослинам близько літра води на кущ. У звичайні дні полив проводьте 1-2 рази на тиждень, а в спекотні дні частіше.

Формування кущів перців також впливає на дозрівання плодів: залишайте 2-3 пагони, а інші прищипуйте. Обов’язково видаляйте коронний бутон.

Слід також обрізати нижні пагони, які не дають плодів, щоб живлення спрямовувалось на плоди, а не на непотрібні гілки.

Для того, щоб буряки добре зберігались взимку, важливо вчасно зібрати врожай. Щоб визначити, чи достигли буряки і чи готові до збору, важливо знати сорт.

За словами досвідчених городників, рекомендовано вести записи про те, коли і який сорт було посіяно.