З’явився список підприємств, які беруть участь у виготовленні російської крилатої ракети Х-101.
Саме цю ракету використали у червні 2023 року для атаки на дитячу лікарню “Охматдит” у Києві. Внаслідок нападу загинули двоє осіб, більше 50 зазнали поранень, серед яких – діти, інформує Головне управління розвідки України.
У річницю цієї трагічної події на порталі War&Sanctions опубліковано детальний звіт про склад ракети Х-101: ключові компоненти, блочні елементи, а також компанії, що займаються їх розробкою та виробництвом. Як зазначається в матеріалах ГУР, більше 70 підприємств задіяні у створенні ракети, включаючи виробництва турбореактивних двигунів, систем наведення, а також постачальників мікроелектронних компонентів, підшипників та деталей корпусу.
Більшість цих компаній досі не підпадають під санкції держав санкційної коаліції, попри їхню пряму причетність до виготовлення зброї, яка використовується Росією для атак на цивільні об’єкти. Як стверджує розвідка, вони мають доступ до обладнання, компонентів і технологій з країни Заходу, що дозволяє російському військово-промисловому комплексу зберігати свої виробничі потужності.
ГУР наголошує, що продовжить ідентифікувати всіх осіб, причетних до воєнних злочинів проти українського народу, а також виявляти джерела і постачальників критичних технологій, що забезпечують функціонування російської військової машини.
Нагадаємо, що портал War&Sanctions вже публікував технічні дослідження, присвячені іранському дрону Shahed-136 серії MS, російському боєприпасу V2U з елементами штучного інтелекту та крилатій ракеті S8000 “Бандероль”.
Росіяни не лише змінюють електроніку. Вони також удосконалюють бойову частину. Деякі Shahed отримали систему скидання касетних боєприпасів із затримкою детонації.