Старший інженер-програміст міжнародної фінансової технологічної компанії Wirex поділився порадами, як подолати бар’єри в ІТ та вибудувати кар’єру розробника на світовому ринку.
Україна залишається одним з провідних ІТ-центрів Європи. Згідно з даними галузевих асоціацій, в країні налічується понад 307 тисяч спеціалістів у сфері інформаційних технологій, 45% з яких працюють на закордонні компанії, а 27% – у продуктових компаніях з глобальним ринком. Проте конкуренція тут дуже велика, особливо серед молодих спеціалістів, від яких роботодавці очікують не лише технічних навичок, а й розвитку soft skills, здатності працювати в міжнародних командах та досвіду у реалізації реальних проектів. Український розробник Владислав Водоп’янов зміг подолати ці бар’єри та побудувати успішну міжнародну кар’єру, ставши старшим програмістом у Wirex — одній з найвідоміших фінтех-компаній Великої Британії, яка першою у світі запровадила мультивалютну картку для оплати криптовалютою та обслуговує мільйони клієнтів. Інноваційні рішення Водоп’янова допомогли компанії залучити приблизно 1,5 мільйона нових користувачів.
ІТ-інновації для промислового сектору
Багато ІТ-фахівців-початківців розпочинають свою кар’єру з невеликих проектів або стартапів, де можуть перевірити свої здібності та проявити креативність. Для тих, хто прагне до масштабної та системної кар’єри, працювати в великих галузевих компаніях з серйозними проектами є більш логічним вибором, – вважає Водоп’янов. Саме тому він на старті обрав IT-Enterprise — одну з найстаріших та найпрестижніших компаній у сфері розробки цифрових рішень для виробничих підприємств в Україні. За три роки він виріс до ключового інженера, чиї рішення суттєво вплинули на розвиток компанії.
“Системність таких підприємств та масштаб завдань, які потрібно вирішувати при розробці складних ІТ-рішень, дозволяють розробнику напрацювати вагому базу. Це відкриває численні перспективи”, – підкреслив Владислав Водоп’янов.
Приєднавшись до корпорації на початку своєї кар’єри, Водоп’янов зміг заявити про себе — розробив та впровадив інноваційні рішення. Зокрема, він став одним із перших в країні, хто створив і реалізував системи візуалізації виробничих процесів, використовуючи технології віртуальної (VR) та доповненої реальності (AR). Інженери почали використовувати 3D-моделі виробничих ліній, відпрацьовуючи сценарії і процеси в інтерактивному середовищі з можливістю отримувати графіки, інструкції та 3D-моделі в режимі реального часу. Це дозволило підвищити безпеку працівників при роботі з обладнанням, скоротити ризик помилок і приймати рішення набагато швидше. Додатково були впроваджені компоненти Chart UI, що перетворюють виробничі дані на графіки, діаграми та таблиці, що значно полегшило процес аналізу інформації та управління. Розробки отримали визнання на найбільших підприємствах України, які змогли спростити контроль і планування виробництва, відкривши нові можливості для прийняття обґрунтованих управлінських рішень, а сам розробник став цінним кадром на ринку праці.
Рішення для бізнесу
Сьогодні цифрова трансформація кардинально змінила бізнес-середовище. Компанії потребують ефективних ІТ-рішень, і фахівці, готові їх надати, стають надзвичайно затребуваними. Рекрутери здійснюють пошук таких спеціалістів по всьому світу. Досвід цифровізації та автоматизації процесів на промислових підприємствах відкрив двері до міжнародних компаній для Владислава Водоп’янова. Працюючи як Software Engineer у GlobalLogic — аутсорсинговій компанії, що оперує в 14 країнах, він реалізував декілька прибуткових для компанії проектів. Наприклад, розробив автоматизовану систему обліку робочого часу співробітників, проектував API та перейшов на event-driven архітектуру, що дозволило бізнесу швидко впроваджувати нові функції і обробляти великі обсяги даних. Це укріпило його репутацію технічного інноватора в ІТ-сфері.
“Тільки пропонуючи компаніям проривні рішення, можна стати незамінним фахівцем, за якого боротимуться рекрутери глобальних корпорацій у всьому світі. І не має значення, де ти живеш — в Україні чи Америці”, – поділився досвідом розробник.
Цей принцип підтвердив і своєю практикою, ставши Software Engineer в N-iX — одній з найбільших міжнародних компаній із понад 2000 співробітників, що пропонує програмне забезпечення у різних секторах економіки. Владислав Водоп’янов реалізував інфраструктурні проекти для мобільних операторів та великих бізнесів, скоротивши затримки передачі і обробки даних між компонентами систем на 20% та підвищивши пропускну спроможність мереж і сервісів, що дозволило швидше і надійніше обслуговувати клієнтів мобільних операторів і великих компаній, а також автоматизувати життєвий цикл програмного забезпечення. Його робота допомогла N-iX забезпечити попит на продукт у нових країнах Європейського Союзу. Але найбільшим досягненням вважає розробку власної системи моніторингу роботи різних компонентів програмного забезпечення, яка, як сигналізація, дозволяє своєчасно виявляти та усувати неполадки в системі, підвищуючи її надійність.
Цифрові рішення для криптофінансів
Розробки українського ІТ-фахівця привернули увагу керівництва британської фінтех компанії Wirex, що має ліцензію фінансового регулятора FCA. Основний продукт компанії – платформа для онлайн-банкінгу, що дозволяє зберігати, переказувати та здійснювати розрахунки криптовалютою. З її допомогою можна, наприклад, розплатитися за каву або сплатити за вечерю в біткоїнах, чим користуються 4,5 мільйона клієнтів у 130 країнах. Технічні рішення Водоп’янова дозволили компанії за трирічний період вийти на нові ринки і збільшити кількість клієнтів до 6 мільйонів.
“Щоб отримати пропозиції від подібних компаній, важливо постійно навчатися та не боятися брати на себе відповідальність у вирішенні складних завдань”, – зазначив інженер.
У Wirex Водоп’янов зміг спростити й прискорити роботу платформи. Замість рутинних, трудомістких ручних налаштувань, він розробив автоматизовану систему управління та налаштування платформи. Автоматизація стосувалася процесів конфігурації та управління платформою, що зробило роботу як технічних, так і нетехнічних команд значно ефективнішою.
Наразі Водоп’янов приймає стратегічні технічні рішення в компанії та навчає колег, в тому числі, як досягти успіху не лише в своїй країні, а й на світовому ринку праці. Його приклад доводить: в ІТ-індустрії немає меж, якщо мати системне мислення та прагнути до мети.