Вперше за десятиліття українці більше вірять у негативне майбутнє країни, ніж у позитивне

Вперше за десятиліття українці більше вірять у негативне майбутнє країни, ніж у позитивне. Фото: depositphotos

47% українців вважають, що через десять років Україна стане зруйнованою державою з масовим відтоком населення.

Це перший випадок за останнє десятиліття, коли чисельність песимістів перевищила число оптимістів. Про це свідчать дані опитування, що виконане Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Ще в грудні 2024 року тільки 28% опитаних мали песимістичний погляд на майбутнє країни, тоді як 57% вважали, що все складеться успішно. Наразі позитивно налаштовані всього 43% респондентів.

Кількість песимістів зросла в усіх регіонах України, включаючи захід, де їх також 47%. Найбільше оптимістів спостерігається на півдні, де 49% вірять у краще майбутнє.

Соціологи відзначають, що рівень довіри до західних партнерів частково впливає на оптимізм, але навіть серед тих, хто не відчуває стабільної підтримки з Європи, оптимістів залишається практично стільки ж, як і серед тих, хто цю підтримку отримує.

При цьому більшість опитаних — 61% — вважають, що українське суспільство рухається в напрямку єднання, що на 8% більше, ніж у грудні минулого року. Ця тенденція прослідковується у всіх регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль висловив впевненість, що українська влада розраховує на повернення більшості громадян, які були вимушені залишити територію країни через початок повномасштабної війни.

Глава уряду прокоментував статистику, згідно з якою всього 30% українських біженців в Іспанії планують залишитися там після завершення війни.

На його думку, результати опитувань підтверджують, що ключові фактори, які впливають на рішення про повернення — це безпека та можливості працевлаштування.