Україні потрібен новий “План Маршалла”: Келлог закликав світ підтримати Україну

Відновлення України потребує міжнародного плану підтримки – Кит Келлог. ФОТО: Pixabay

Спеціальний представник президента США Кіт Келлог закликав світову спільноту впровадити для України масштабну програму підтримки, аналогічну до “Плану Маршалла”, який був реалізований після Другої світової війни.

Він підкреслив критичну потребу в повоєнному відновленні України та залученні міжнародних ресурсів. Про це йдеться на сайті Укрінформ.

Келлог нагадав, як США після Другої світової війни активно допомагали з відновленням Європи, і закликав до застосування подібного підходу для України. “Я вважаю, що ми повинні зробити те саме для України”, – зазначив він.

Генерал вважає, що першочерговим завданням є досягнення миру. Він похвалив дії українського уряду, зокрема президента Володимира Зеленського, назвавши їх мудрими за умов війни.

“Як колишньому солдату, мені важко усвідомити масштаби насильства, яке ви переживаєте… Коли країна втрачає понад мільйон військових – це вбивства промислового масштабу,” – зазначив Келлог.

Він також додав, що масові жертви серед цивільних і руйнування міст лише поглиблюють трагедію. Для порівняння він згадав втрати США у війні у В’єтнамі – 68 тисяч військових.

Келлог також зазначив, що Україна вже висловила готовність до припинення вогню, але це була одностороння ініціатива.

Окремо він підкреслив важливість повернення викрадених українських дітей. За його словами, Дональд Трамп ретельно стежить за цим питанням і під час переговорів із Зеленським наполягав, щоб проблема дітей стала окремим пунктом у переговорах із Росією, до чого і погодився український президент.

На завершення Келлог підкреслив героїзм українських військових:

“Те, що ваші солдати здійснили, завтра стане легендою,” – сказав він.

У Римі президент Володимир Зеленський провів зустріч зі спеціальним представником президента США Дональда Трампа Кітoм Келлогом.

Під час розмови обговорювались питання зміцнення української протиповітряної оборони та тиску на Росію.

Зеленський зазначив, що ключовими темами були постачання озброєння, спільне виробництво оборонної техніки, а також локалізація її виробництва на території України.

“Обговорювали також закупівлю американської зброї, спільне оборонне виробництво та локалізацію в Україні,” – підкреслив президент.