У київському Музеї просто неба влаштують свято українського хліба

У неділю, 13 липня, Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує всіх киян та гостей столиці долучитися до свята українського хліба — широкомасштабної події, присвяченої хліборобським традиціям, культурі праці на землі та родинним цінностям.

Цьогорічне свято має на меті не лише відтворення давніх звичаїв, а й занурення гостей у живу традицію українського села — демонстрацію того, як хліб формується завдяки праці людських рук і любові до рідної землі.

«Це свято — про найважливіше: землю, зерно, піт і терпіння хлібороба, тепло домашнього вогнища. Ми прагнемо, щоб кожен відвідувач не лише побачив, а й відчув: хліб — це не повсякденність, це цінність», — зазначають організатори.

Ви матимете можливість пройти весь шлях хлібороба — від жнив до запашного, свіжоспеченого хліба на столі: побачити реконструкцію обрядів «зажинку» та «обжинку»; зібрати пшеницю, змолотити снопи та перемолоти зерно на ручних жорнах; скуштувати ще теплий, ароматний хліб; разом із дітьми дізнатися, звідки береться хліб насущний.

Мапа локацій

В програмі також ви знайдете:

  • 14:00 — урочиста хода від майдану до хлібного поля.
  • 14:15 — обряд зажинок від вокального колективу «Яблуневий цвіт».
  • 14:30 — обряд зажинок від фольклорного театру «Добродеї».
  • 15:00 — обряд обжинок від колективів «Промінь» та «Промінь Плюс».
  • 15:15 — вітання господарів із закінченням жнив та майстер-клас з народного танцю.
  • 15:30 — хода до мельника.
  • 14:00–16:30 — випікання запашного хліба у справжній печі за участю родини українських майстерень @openfire.ovens та хлібної школи @palyanytsyabread.
  • 10:00–17:00 — виставка «Світ хліборобських традицій» (експозиція «Полтавщина та Слобожанщина»).

Для охочих дізнатися більше про хліборобські традиції українців влаштують цікаву лекцію. Наприклад, про пекарські цехи з пасками на гербі, вартість короваю та зниклі страви з борошна, чому на картинах жнуть переважно жінки, скільки днів кріпачка жала гектар пшениці та чому серп був головним знаряддям до ХХ століття. На цю лекцію потрібна окрема реєстрація.

Проте родзинкою свята стане концерт гурту KOZAK SYSTEM о 17:00 на головній сцені Музею. Це артисти, які не потребують представлення. Їхні пісні — вибух енергії, свободи й українського духу. Їхня музика пробуджує, надихає та заряджає на повну!

Коли: 13 липня о 17:00

Де: вул. Академіка Тронька, 1

Вартість вхідного квитка: 150₴

Суд за землю, боротьба за експонати: музей у Пирогові став майданчиком збереження української та кримськотатарської традиції