Г recently, в Українсько-данському молодіжному домі відбулася подія «European Voices» — дискусія, присвячена європейській ідентичності, євроінтеграції України та значенню молоді у створенні міжнародного іміджу держави.
На думку організаторів, основною метою стало формування теплої і відкритої атмосфери, де молодь могла поставити важливі запитання, обмінятися досвідом та знайти однодумців серед спікерів. Панельна дискусія та неформальне спілкування надали можливість обговорити європейський досвід та перспективи інтеграції України через молодіжну участь.
Ця подія стала початком серії ініціатив Молодіжного дому, які триватимуть протягом шести місяців українського головування в Раді ЄС.
«Гасло нашого головування — це сильна Європа в мінливому світі. Для нас це означає безпечну Європу, де ми здатні захищати себе. Ми можемо виробляти зброю та обладнання, необхідне для нашої оборони. Це Європа, яка надає потужну підтримку Україні у боротьбі за свободу, що важливо й для всієї Європи. Це також Європа з безпечними кордонами, яка забезпечує соціальну згуртованість європейських суспільств», — підкреслив під час заходу Ларс Олаф Совндаль Петерсен, заступник глави місії Посольства Данії в Україні.
Серед учасників дискусії були: Читске Вілдерван, другий секретар Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Юрій Ломіковський, молодіжний делегат України до ООН на 2024–2025 роки, а також Ян Мазурек, представник Посольства Республіки Польща в Києві.
«Вірю, що, як формальна дипломатія формує образ України, так і кожен молодий українець, взаємодіючи з людьми з інших країн, практикує молодіжну дипломатію. Це може бути через участь у форумах, спільні проєкти обміну або управлінні соцмережами англійською, німецькою чи іншими мовами, орієнтуючись на конкретну аудиторію. Все це — можливості, якими молодь може долучатися до молодіжної дипломатії, формуючи образ України та відстоюючи її інтереси у світі», — висловив свою думку Юрій Ломіковський.
Одним із важливих аспектів зустрічі стала ідея молодіжної дипломатії, яку, за словами Юрія Ломіковського, реалізує кожен молодий українець у співпраці з міжнародною спільнотою — через форуми, обміни, спільні проєкти або ведення іноземних мов у соцмережах.
Учасники також розмірковували про те, що означає бути європейцем в умовах повномасштабної війни, як це уявлення змінюється та яким чином громадяни можуть посилювати голос України на міжнародному рівні.
До теми: У столиці презентували освітні можливості від ЄС: подробиці.