Спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог зазначив, що російські удари по цивільній інфраструктурі України набули катастрофічного характеру.
Кількість жертв та ступінь руйнувань нагадують події Другої світової війни, зазначив він на конференції з відновлення України в Римі, про що повідомляє “РБК-Україна”.
Келлог розповів, що атаки стали особливо жорстокими за останній тиждень. Він підкреслив, що російські війська обстрілюють навчальні заклади, медичні установи, житлові будинки та інші цивільні об’єкти. Це, за його словами, призводить до “безглуздого вбивства українських мирних жителів, серед яких жінки і діти”. Келлог наголосив, що ці дії потребують негайного припинення.
Він зазначив, що після закінчення Другої світової війни не бачив подібного масштабу насильства і трагедій серед цивільного населення. Спеціальний представник додав, що США усвідомлюють складність процесу відновлення України після війни, вважаючи, що це вимагає більше, ніж просто відновлення інфраструктури.
Келлог акцентував увагу на тому, що відбудова має включати й соціальні аспекти. Зокрема, йдеться про повернення депортованих дітей, підтримку ветеранів, розмінування територій. Він також наголосив на необхідності забезпечення політичної та економічної стабільності України. В своїй промові він неодноразово підкреслював важливість збереження повного суверенітету України, особливо під час післявоєнного відновлення.
“Наше завдання не лише забезпечити тимчасове припинення вогню. Йдеться про всеохоплююче та стабільне мирне вирішення”, – сказав Келлог.
Він також згадав приклад відновлення Європи після війни та заявив, що США можуть очолити аналогічний процес в Україні.
Келлог нагадав про нову “угоду щодо копалин” між Україною та США, назвавши її прикладом продуктивної співпраці. Він підкреслив, що міжнародна підтримка повинна бути масштабною та скоординованою, подібно до Плану Маршалла.
В Римі президент Володимир Зеленський провів переговори зі спеціальним представником президента США Дональда Трампа Кітом Келлогом.
Під час розмови обговорювалися питання зміцнення української протиповітряної оборони та тиску на Росію.
За словами Зеленського, основними темами були постачання озброєння, спільне виробництво оборонної техніки, а також локалізація його виробництва на території України.
“Говорили і про купівлю американської зброї, спільному виробництві оборонної продукції та локалізації в Україні”, – наголосив президент.