Зеленський заявив про прорив у захисті від дронів

Україна просить підтримки для введення в дію системи протиповітряної оборони. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський повідомив, що українські фахівці в співпраці з американськими колегами розробили новий ефективний механізм для протидії атакам ворожих безпілотників.

На його думку, зараз критично важливо знайти фінансування для розширення виробництва дронів-інтерцепторів. Це він заявив під час брифінгу з представниками ЗМІ в рамках Міжнародної конференції з відновлення України в Римі, повідомляє “Факти”.

Зеленський підкреслив, що Росія намагається деморалізувати українців, здійснюючи масштабні нічні атаки, щоб виснажити їх морально і фізично.

“Їхнє завдання – тероризувати суспільство. Люди проводять по 7-10 годин у стані тривоги. Не можуть спати, ховаються в укриттях. Я вдячний, що вони виконують це правильно”, – зазначив президент.

Він також додав, що незважаючи на постійні загрози, українці повертаються до роботи та підтримують економічну діяльність.

Зеленський стверджує, що ворог щоденно запускає до тисячі дронів. Проте, якщо міжнародні партнери підтримають запропоновану ініціативу, армія України зможе збивати всі ворожі безпілотники.

“Ми будемо реагувати. Якщо наші партнери слухатимуть всі мої аргументи, ми знищуватимемо все, що влітає”, – підкреслив він.

Президент повідомив, що рішення вже знайдено. Йдеться про дрони-інтерцептори, які були створені українськими інженерами і можуть ефективно знищувати ворожі апарати.

“Важливо, що ключове рішення походить від наших людей. Його розробили українські спеціалісти спільно з американськими. Є чотири компанії, одна з які — спільна. Американське управління, український інжиніринг. Нам потрібно лише фінансування”, – зазначив Зеленський.

Він також додав, що Україна працює над отриманням нових систем протиповітряної оборони.

“Ми ведемо переговори щодо системи Patriot. Якщо нам вдасться укласти угоду, ми значно зменшимо ризики навіть від балістичних атак”, – підкреслив президент.

Україна має домовленості з Німеччиною та Канадою про фінансування виробництва перехоплювачів для ударних безпілотників типу Shahed.

Зокрема, Канада підвищила обсяг фінансування до $4 млрд.

Чотири українські компанії займаються виробництвом цих апаратів, з них дві – є надзвичайно успішними. Під час нічної атаки десятки російських дронів було збито перехоплювачами.