Хвощ польовий – один із найбільш небажаних бур’янів на городі.
Ця багаторічна рослина з тонкими стеблами, схожими на маленькі ялинки або бамбук, має надзвичайно потужну кореневу систему, яка може поглиблюватись до 1,5 м. Це зазначено в публікаціях ТСН.
Завдяки густій мережі коріння хвощ не тільки висмоктує з ґрунту поживні елементи, але й виділяє речовини, що затрудняють ріст інших культур.
Цей бур’ян легко впізнати за його жорсткими, порожнистими стеблами з голкоподібними листками. Найчастіше він з’являється у вологих, важких ґрунтах при напівтіні. Виявивши перші пагони хвоща, варто терміново розпочати боротьбу, адже з часом він може повністю захопити вашу ділянку.
Методи боротьби з хвощем: народні рецепти
Оцет і сіль. Суміш 1 л. 9% оцту та 100 г солі допомагає вилучити надземну частину бур’янів. Однак коріння залишиться активним, тому процедуру потрібно повторювати.
Харчова сода. Розчин з 10 л води і 100 г соди змінює кислотність ґрунту, створюючи несприятливі умови для росту хвоща.
Серед найбільш екологічно чистих способів боротьби зі хвощем варто відзначити висаджування рослин, які пригнічують його ріст. Найефективнішими вважаються гірчиця та люцерна — вони виділяють речовини, що стримують розвиток цього бур’яну.
Справжню клумбу можливо створити без великих затрат часу та зусиль. Не потрібно постійно прибирати бур’яни — ці квіти просто витісняють їх з грядки.
Вони ростуть у зручних для себе умовах, прикрашаючи сад від весни до осені та не вимагаючи щоденної уваги.
Gazeta.ua пропонує перелік квітів, які самостійно сіються, чудово почуваються навіть у посушливих умовах і мають здатність заглушити бур’яни.