Велика Британія і Франція готові долучитися до патрулювання повітряного та морського простору України після підписання мирної угоди з Росією.
Ці заходи стануть частиною нових “Багатонаціональних сил”, які також будуть сприяти підготовці українських військових. Про це повідомляє The Telegraph.
Важливе рішення стало альтернативою початковим планам “Коаліції охочих”, які передбачали розгортання тисяч європейських військових для захисту українських міст, критично важливої інфраструктури та АЕС. Однак через недостатню кількість персоналу і побоювання прямої конфронтації з Росією, від цієї ідеї вирішили відмовитися.
Нова ініціатива була схвалена під час зустрічі країн-учасниць коаліції, що вперше відбулася з участю США, під час візиту президента Франції Еммануеля Макрона до Великої Британії.
“Ми оголошуємо про створення нових багатонаціональних сил зі штабом у Парижі, які підтримають мирну угоду, коли вона буде укладена. Але поки що Путін відмовляється від миру, ми посилюємо допомогу Україні”, – зазначив прем’єр Британії Кір Стармер.
Після укладення угоди про припинення вогню коаліція планує направити до України військових інструкторів, фахівців з логістики та озброєння, а також залучити союзницькі винищувачі для патрулювання українського повітря, що сприятиме відновленню комерційної авіації.
Крім того, планується розширення Чорноморської оперативної групи, очолюваної Туреччиною, Болгарією і Румунією, для розмінування та забезпечення безпечного судноплавства до українських портів і назад.
Водночас країни коаліції наголосили, що допоки тривають бойові дії, пріоритетом залишається постачання зброї Україні, а не відправка військових.
Країни, що входять до так званої Коаліції охочих, мають узгоджений план для розгортання міжнародного контингенту в Україні. Цей план може бути реалізований у найкоротші терміни після досягнення перемир’я з Росією, заявив президент Франції Еммануель Макрон.
Він зазначив, що коаліція передбачає створення постійного штабу в Парижі та координаційного центру в Києві, що дозволить швидко організувати дії після закінчення бойових дій.