У столиці презентували практичний посібник «Політична освіта для громадянського суспільства» (ВІДЕО)

Цей посібник був розроблений із метою надати молоді, активістам та об’єднанням ефективні інструменти, стратегії та знання для активної участі в демократичних процесах. Це сучасний ресурс, що об’єднує теоретичні основи з реальними прикладами, шаблонами документів і інтерактивними завданнями, що сприяють втіленню ідей у конкретні дії.

Про це в Київінформ пресцентрі повідомили учасники презентованого заходу.

Голова Української асоціації молодіжних рад Володимир Сонько підкреслив, що новий посібник присвячено громадянському суспільству, і він здебільшого орієнтований на молодь. Цей ресурс може бути використаний у школах та закладах вищої освіти. Важливість видання полягає у тому, що в рамках надання знань з політичної освіти посібник приділяє особливу увагу суб’єктності громадянського суспільства та його реальному внеску в ухвалення важливих рішень.

Учасники презентації під час заходу в Київінформ пресцентрі

«Мета цього посібника — продемонструвати інструменти, які були створені в рамках проєкту. Зокрема, серії матеріалів з цифрової політичної освіти, „25 кар’єрних планів для жінок у політиці“ та інші. Я б назвав це дороговказом, куди слід рухатись громадянському суспільству в контексті політичної освіти», — зазначив Володимир Сонько.

Перша заступниця голови Української асоціації молодіжних рад, керівниця проєкту Марія Маєвська акцентувала, що в посібнику представлено широкий спектр інформації: від вступу до політичної освіти, де пояснюється, що таке політика і з чого вона складається, до впливу громадянського суспільства, зокрема молодіжної участі як суб’єкта політики.

«У процесі підготовки посібника ми намагалися охопити безліч тем, надати коротку інформацію та стати путівником… Терміни політичної освіти важливі як для молодіжних лідерів, так і для кожного громадянина, щоб розуміти, як впливати на певні процеси і рішення у політиці», — додала Марія Маєвська.

Голова Київської міської молодіжної ради при Київській міській раді, доктор філософії в галузі політології Єгор Міненко зауважив, що з наукової точки зору були використані основні методи, які вивчаються та застосовуються в політичній праксеології (галузь, що досліджує людську діяльність): інституційний та неоінституційний методи.

«Інституційний метод — це про те, як держава, якими інститутами і засобами, розвиває молодіжну політику та громадянське суспільство. Неоінституційний метод включає поєднання державного підходу зі спільнотою та громадянським суспільством», — пояснив Єгор Міненко.

Директор Центру комунікацій та інформаційної політики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, радник заступника голови КМДА Олексій Курпас підкреслив, що новий посібник є важливим освітнім проєктом.

«Активна молодь, яка вступає у владу, має бути освіченою, мати знання, з якими в подальшому вона зможе іти до своїх територій. Нам необхідно навчатися, входити в освітній процес саме в контексті політики, адже від цього залежить розвиток держави. Тому адекватна влада, особливо муніципалітети, повинні підтримувати такі освітні ініціативи», — зазначив Олексій Курпас.

Посібник «Політична освіта для громадянського суспільства» створено за підтримки проєкту EU4Youth «Залучення та розширення можливостей молоді», що фінансується Європейським Союзом та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Посібник в онлайн-форматі доступний на офіційних ресурсах Української асоціації молодіжних рад.

Повний запис заходу доступний на каналі Київінформ в Youtube:

Пресцентр Київінформ